Sułtan Netu nie wrócił – DRT Spore

W pierwszym meczu w 2024 roku drużyna Sultans of Netherworld, zajmująca pierwsze miejsce na świecie, zmierzy się z Japonią. Wielki mecz w Antalya Sports Hall był transmitowany na żywo w TRT SPOR Yıldız.

Pierwszy set meczu rozpoczął się od wspólnych punktów, co przykuło uwagę kibiców siatkówki. Numer jeden świata, ostatni mistrz „Sułtanów Sieci”, zdał pierwszy egzamin w tegorocznej Lidze Narodów, wchodząc na przerwę z trzypunktową przewagą: 14-11.

Próbując odrobić stratę po przerwie, Gwiazdy i Półksiężyc prowadziły sześcioma punktami (17-11). Wyrównując przewagę w kolejnej lidze, Reprezentacja Narodowa w Piłce Siatkowej Kobiet pod koniec seta zmniejszyła przewagę do 1, 22:21. Zespół „Sułtana Sieci” przegrał pierwszego seta 25:23 dwoma punktami, nie będąc w stanie zatrzymać fenomenalnej gry przeciwnika w ostatniej części seta.

Turcja źle rozpoczęła drugiego seta, ale pomimo przewagi nad Japonią 12:4, wyrównała na 17:17. Prowadząc 21:19 z rywalem „Sułtan Sieci” nie potrafił utrzymać przewagi punktowej i przegrał drugiego seta 25:21:2:0.

Gwiazdy i Półksiężyce dobrze rozpoczęły trzeciego seta. Dominując nad przeciwnikiem, zespół „Sułtana Sieci” wygrał seta 25:23, zdobywając kolejne punkty i podwyższył wynik na 2:1.

Szybko rozpoczynając czwartego seta, reprezentacja Polski w siatkówce kobiet po raz pierwszy w meczu objęła 10-punktowe prowadzenie: 19:9. Kontynuując dominację na koniec seta, drużyna gwiazd i półksiężyca wygrała czwartego seta różnicą 5 punktów (25-20) i zremisowała na 2-2.

Crescent-Star nie mógł rozpocząć w Lidze Narodów tak, jak chciał, przegrywając piątego seta 15:11 i cały mecz 3:2.

„Sułtan sieci” został pokonany po 22 meczach

Seria 22 meczów bez porażki reprezentacji kobiet w siatkówce zakończyła się porażką 3:2 z Japonią w pierwszym meczu Ligi Narodów w Antalyi.

„Sułtan Sieci” rozegrał 22 mecze w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy CEV i ostatnią porażkę w oficjalnych meczach z Japonią 28 czerwca 2023 roku w meczu Ligi Narodów w Bangkoku 3:2. Od tego turnieju osoby kwalifikujące się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. są niepokonane, a w 2023 r. zdobyły trzy trofea.

READ  Fenerbahçe ma 7 zawodników na limicie kart! Najpierw Chivasspor, potem Derby...

W drugim meczu z Holandią

Drugi dzień pierwszego tygodnia Ligi Narodów w Antalyi zakończył się meczem Japonia – Turcja.

Jutro (16.05.2024) o godzinie 20.00 w drugim meczu pierwszego tygodnia „Sułtan Sieci” zmierzy się z Holandią. Ten mecz reprezentacji narodowej będzie transmitowany na żywo w TRT SPORTS Yıldız.

W tym systemie rozgrywane będą także mecze Niemcy-Włochy i Bułgaria-Japonia.

Nasza narodowa reprezentacja siatkówki kobiet po raz pierwszy uczestniczy w organizacji z tytułem obrońcy tytułu mistrza. Sultan of the Net zakończył Ligę Narodów na szczycie w 2023 r. W finale, w którym zmierzyliśmy się z Chinami, nasza reprezentacja pokonała przeciwnika wynikiem 3:1 i po raz pierwszy w międzynarodowych zawodach doświadczyła radości z tytułu mistrza.

Przyjęcie: Antalya

Sędziowie: Vladimir Simonovic (İsviçre), Epaminondas Kerotodoros (Grecja)

Japonia: Yamada, Iwasaki, Nishita, Watanabe, Ishikawa, Hayashi (Kojima, Kuroko, Araki, Seki, Wada, Miyabe, Inoue)

Sama Turcja: Cansu Özbay, Beyza Arıcı, Hande Balâdın, Vargas, Aslı Kalaç, Tuğba İvegin (Simge Aköz, Ebrar Karakurt, Elif Şahin, Ayça Aykaç Altıntaş,

Pakiety: 25-23, 25-21, 23-25, 20-25, 15-11

Czas trwania: 127 minut (27, 28, 29, 28, 15)