Stambuł przeżywa okres największej renowacji w swojej historiiİmamoğlu: Stambuł przeżywa okres największej restrukturyzacji w swojej historii„Stambuł to najpiękniejsze dzieło sztuki na świecie”

„Żyjemy w wyjątkowym mieście. Stambuł; z geografią, kulturą, wielkością, historią i 8500-letnią tradycją jest to najpiękniejsze dzieło sztuki na świecie. Kultura i sztuka w Stambule jest jednym z najważniejszych źródeł miasta życie. Chcemy rozwijać, wzmacniać i dzielić się tym zasobem z całym światem. I wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Wierzymy, że z tym poczuciem odpowiedzialności wykonaliśmy wspaniałą i ważną pracę w ciągu 5 lat. Dziś Stambuł przeżywa największą renowację okres w jego historii. Chronimy dziedzictwo kulturowe Stambułu i sprawiamy, że starożytna historia tego miasta staje się częścią naszego codziennego życia. Czujemy, że zmierzamy w stronę modelu życia, dzielenia się i doceniania. Stworzyliśmy więcej obiektów kulturalnych i artystycznych Stambuł niż kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście będziemy nadal zarabiać pieniądze.

„Wystawa przyczyni się do tego, że Stambuł stanie się celem podróży turystycznych wyższej klasy”

Nasz Stambuł staje się miastem sztuki światowej klasy, które odpowiada swojemu potencjałowi historycznemu i kulturalnemu. Z pewnością wkrótce trafi tam, gdzie zasługuje. Podczas gdy dostarczamy kulturę i sztukę do wszystkich części Stambułu, wraz z naszymi pracownikami i gośćmi sprowadzamy do naszego miasta najlepsze na świecie przykłady sztuki i produkcji kulturalnej. Dziś mamy przyjemność przedstawić miłośnikom sztuki w Stambule jedną z najwybitniejszych kolekcji Tate, jednego z najczęściej odwiedzanych i szanowanych muzeów na świecie. Kolekcja Tate, jednej z najważniejszych instytucji artystycznych na świecie, obejmuje 95 wyjątkowych dzieł 57 artystów z 21 krajów. Pragnę zaznaczyć, że wystawa ta jest pierwszą i największą międzynarodową wystawą tej skali w Turcji. Jestem dumny, że gmina metropolitalna Stambułu, podobnie jak dzisiaj, wspiera turecki świat sztuki w międzynarodowej współpracy kulturalnej i toruje drogę innym instytucjom do zwiększania bogactwa kulturowego naszego Stambułu. Dzięki tej wystawie jakość Stambułu w zakresie goszczenia międzynarodowej sztuki zostanie jeszcze bardziej wzmocniona, co będzie wspierać silne marzenia i mocne plany na przyszłość. Ta wystawa, która daje naszym artystom możliwość interakcji z organizacjami międzynarodowymi, w znacznym stopniu przyczyni się do tego, że Stambuł stanie się wspaniałym kierunkiem turystycznym.

READ  W wieku 94 lat zmarł Milan Kundera, autor książki „Nieznośna lekkość bytu”.

„Moda i ostrokrzew to jeden z najważniejszych punktów inwestycji kulturalnych”

To dla nas bardzo cenne, że mogliśmy gościć tak ważną wystawę w Halis i Artistanbul Fashion. Artİstanbul Feshane i ogólnie Złoty Róg to jeden z najważniejszych punktów naszych inwestycji kulturalnych i artystycznych w tym okresie. Chcę, aby wszyscy Stambułczycy przyjechali i obejrzeli tę wystawę, jak przystało na światową stolicę Stambułu, i aby ludzie w każdym wieku wzięli udział w zabawie. Jednocześnie mam nadzieję, że turyści odwiedzający Stambuł również będą zadowoleni z odwiedzania tej wystawy, interakcji z różnymi działami i grupami turystycznymi oraz goszczenia ich na tej wystawie i w tym muzeum. Dzięki zaangażowaniu pracowników IPP Heritage i IPP Culture oraz wsparciu naszych miejskich oddziałów zorganizujemy z naszymi pracownikami mocny program artystyczny przez około 5 miesięcy, organizując wystawę zatytułowaną „Dynamiczne oko: poza sztuką optyczną i kinetyczną”. Organizowane wspólnie z Tate, jednym z najbardziej szanowanych aktorów artystycznych na świecie, potrwa do 19 maja i będzie wzbogacone wydarzeniami towarzyszącymi. Chcę przekazać dobrą wiadomość, że spotkamy się ponownie.

„Wierzę, że każdy, kto zdobędzie serca, będzie lepiej służył ludzkości”

Jednocześnie chciałbym podziękować moim najcenniejszym kolegom Mahirowi Bolatowi za ich wkład i życzyć powodzenia. Nie chcę ignorować słowa „dobra robota”. Ponieważ Fatih to nasza prestiżowa dzielnica. Słowo fatih pochodzi od zwycięstwa. Dlatego całym sercem wierzę, że najważniejszym zwycięstwem tej ery jest zdobycie serc, a każda osoba, która zdobędzie serca, będzie lepiej służyć ludzkości. Mam nadzieję, że mój drogi przyjaciel zdobędzie serca wszystkich mieszkańców Fathi. Niech jego droga będzie jasna z tą świadomością. „

Bolat: „Trzy lata temu, zgodnie z instrukcjami naszego przywódcy, założyliśmy «Biuro Dyplomacji Kulturalnej»”

Dzieląc się z uczestnikami procesem przeniesienia produkcji Muzeum Tate „Dynamic Eye: Beyond Optical and Kinetic Art Exhibition” do Stambułu, kandydat na burmistrza CHP Fatih, Mahir Bolat, powiedział: „Mówię to jako historyk sztuki w Turcji; jest to najbardziej dojrzała i kiedykolwiek otwarty międzynarodowy dokument historii sztuki. Jest to wystawa wyjątkowa dla niemal całego świata, ponieważ odzwierciedla to wydarzenie. W Turcji na kanale historii sztuki brakuje wydarzeń kulturalnych, wydarzeń artystycznych i tworzenia historii kultury. „Działalność kulturalna i artystyczna Turcji jest niestety ograniczona stworzyć historię kultury” – powiedział. Prezes IMM İmamoğlu, który współpracował z nim przez 4,5 roku, przekazał informację, że około 3 lata temu doradzał im utworzenie „Biura Dyplomacji Kulturalnej”, „Te badania z jednej strony , prowadzą do współpracy z instytucjami międzynarodowymi. Z drugiej strony dla Stambułu „otwiera to drzwi do rozwijającej się współpracy w zakresie przedstawiania tureckich artystów światu i podejmowania pierwszych kroków w ramach tych inicjatyw” – powiedział.

READ  Szczęście słynnej pary zniknęło: Mój mąż powiedział: „Nie jesteś pożądaną kobietą”... Jak mogę zapomnieć tę chwilę!

Po przemówieniach İmamoğlu i Polat zrobili pamiątkowe zdjęcie z udziałem wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania wystawy. İmamoğlu i uczestnicy zwiedzili wystawę po zrobieniu zdjęć.

Na miłośników sztuki czekają słynne dzieła

Artİstanbul Feshane, największe publiczne centrum kultury i sztuki w Stambule, gości British Tate, jedną z najważniejszych instytucji artystycznych na świecie. Wystawa „Dynamic Eye: Beyond Optical and Kinetic Art” obejmuje szczególnie zróżnicowany wybór artystów, w tym Alexandra Caldera, Franka Stelli, Victora Vasarely, Ligię Clark, Liliane Lijn, Julio Le Parc, Jesus Rafael Soto, Kenneth Noland, Helio. Spotyka mieszkańców Stambułu.

21 krajów, 57 artystów, 95 dzieł

Kuratorem wystawy i międzynarodowego kuratora Tate Modern, światowej sławy muzeum sztuki w Londynie, jest 95 prac 57 artystów z 21 krajów.

Wystawa czeka na zwiedzających do 19 maja

Wystawa „Dynamic Eye: Beyond Optical and Kinetic Art”, która na nowo bada sztukę optyczną i kinetyczną z perspektywy globalnej i skupia pionierów modernizmu oraz współczesnych artystów ściśle związanych z tym ruchem, to podróż do sztuki XX wieku. Wystawa czynna od 23 stycznia do 19 maja 2024 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *