Sprzedawca makaronu, który naśladował Nasreda, zostaje skazany na pięć i pół roku więzienia

Wietnamu „Nusr-ed” Dla sprzedawcy makaronu naśladował gest rozsypania soli właściciela ich restauracji, Nasreda Koke. „Antynacjonalizm” Pięć i pół roku więzienia.

Zdjęcie: Facebook

Peter Lam Bui nakręcił w 2021 roku parodię wideo, na którym minister bezpieczeństwa publicznego Wietnamu Do Lam je drogi stek za 1000 funtów pokryty 24-karatowym złotem w londyńskim Nasr-Eat.

Minister Lam, który został oskarżony o zastraszanie organizacji pozarządowych i opozycji w swoim kraju, spotkał się z krytyką za jedzenie tak drogiej żywności, podczas gdy jego ludzie pogrążają się w biedzie.

Peter Lam Bui dodawał przyprawy do zupy z makaronem, tak jak Nasred posypał solą w swoim filmie, w którym Nasred Koke ogłosił się „nowym deserem cebulowym”, odnosząc się do pseudonimu „Salt Bay”.

BBC po tureckuWedług Pui, który został aresztowany podczas nalotu policji na jego dom kilka dni po opublikowaniu wideo. „Produkcja i rozpowszechnianie materiałów w celu przeciwstawienia się Socjalistycznej Republice Wietnamu” Postawiono zarzut.

Ten artykuł wietnamskiego kodeksu karnego był krytykowany przez organizacje praw człowieka za tłumienie sprzeciwu w kraju.

Bui, również oskarżony o swoje poprzednie posty, argumentował, że jego posty mieściły się w granicach wolności słowa, ale nie udało mu się przekonać sądu.

Według Phila Robertsona, dyrektora wykonawczego ds. Azji w Human Rights Watch, Wietnam jest jednym z najbardziej nietolerancyjnych wobec krytyki w regionie.

W Wietnamie dziennikarz Nguyen Lan Thanh został skazany na sześć lat więzienia za dokumentowanie łamania praw człowieka, a inny dziennikarz, Pham Don Trang, został skazany w kwietniu na dziewięć lat więzienia na mocy tego samego prawa.

Minister, Nasred jedzący gołymi rękami pozłacane mięso, pada ofiarą strzał krytyki.

READ  Kwestia Izrael-Palestyna: ONZ Rosja i Chiny zawetowały w Radzie Bezpieczeństwa opracowane przez USA „warunkowe zawieszenie broni w Gazie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *