Snapdragon 8 Gen 2 zapewnia Wi-Fi 7 z obsługą 32-bitów

Qualcomm

Dzisiaj Qualcomm ogłosił Snapdragon 8 Gen 2 SoC, flagowy układ firmy, który pojawi się na wielu telefonach z Androidem w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Oprócz zwykłych nowych, lepszych i miejmy nadzieję szybszych rdzeni, najważniejszą wiadomością jest dodanie obsługi Wi-Fi 7, dzięki czemu możesz uzyskać lepszą domową sieć bezprzewodową, jeśli zainwestujesz w nowy router.

Qualcomm ma pewne roszczenia dotyczące tego nowego układu. Firma twierdzi, że procesor „poprawia wydajność nawet o 35 procent” i jest „do 40 procent bardziej energooszczędny”. GPU „oferuje o 25 procent wyższą wydajność i nawet o 45 procent lepszą efektywność energetyczną”. Weź oba te roszczenia z przymrużeniem oka, jak obiecał Qualcomm w zeszłym roku 20-procentowa poprawa procesora To Nigdy nie ujawniono W wysyłce produktów. Nawet jeśli Qualcomm spełni te obietnice dotyczące wydajności, nadal będzie rok za iPhonem. Firma próbuje coś zrobić ze swoimi niekonkurencyjnymi wynikami (Teraz legalnie uwięziony) Przejęcie NuviiAle te żetony nie są jeszcze gotowe.

Zacznijmy od podstaw. To układ 4 nm o nietypowym układzie z czterema różnymi rdzeniami procesora, wszystkie zaprojektowane przez ARM. Prime Core 3,2 GHz Arm Cortex X3 — to dobrze i można się tego spodziewać, stąd zalecany układ ARM to trzy procesory Cortex A710 do „średniego” obciążenia i cztery procesory A510 do przetwarzania w tle o niskim zużyciu energii. Qualcomm nie przestrzega jednak zalecanego układu, z dwoma różnymi rdzeniami wykonującymi „środkowe” zadania po Cortex X3: parę procesorów Cortex-A715 i parę procesorów Cortex-A710 ostatniej generacji. Potem są tylko trzy – a nie oczekiwane cztery – procesory Cortex A510 wykonujące pracę w tle.

Obsługa 32-bitów może być powodem, dla którego Qualcomm wrzucił parę A710 do miksu. Zalecany przez ARM system podstawowy dla tej nowej generacji to zestaw układów 64-bitowych, co oznacza, że ​​nie można uruchamiać żadnych aplikacji 32-bitowych. To nie jest problem dla większości świata – Pixel 7 został już dostarczony jako pierwszy na świecie telefon z Androidem. Nie można uruchamiać aplikacji 32-bitowych (Cała platforma nadal nie jest tylko 64-bitowa). Sklep Google Play wymaga 64-bitowych plików binarnych od 2019 roku, a obecnie prawie nie zauważysz braku obsługi 32-bitowej. W przypadku Chin brak sklepu Google Play i bezpłatna obsługa 32-bitów oznacza, że ​​obsługa 32-bitów nie zostanie w najbliższym czasie usunięta. Nie jest również jasne, czy Google jest gotowy na wsparcie 64-bitowe, mówi się, że Pixel 7 jest Nadal wysyłam z niektórymi bibliotekami 32-bitowymi. Mieszanie i dopasowywanie ze starszymi rdzeniami pomaga Qualcomm we wdrażaniu obsługi 32-bitowej na kolejny rok.

READ  Wielki szok dla byłego ambasadora Syrii! Wartość pół miliona: podróbka… Zdezorientowana tożsamość złodziei

Qualcomm obiecuje szczytową prędkość Wi-Fi na poziomie 5,8 Gb/s dzięki nowej obsłudze Wi-Fi 7, ale dużą zaletą jest dzielenie się z sąsiadami. Jeśli jesteś w zatłoczonym budynku mieszkalnym z wieloma punktami dostępu, łatwo jest zatkać drogi oddechowe i sprawić, że Wi-Fi wszystkich osób będzie działać słabo. Podobnie jak Wi-Fi 6e, Wi-Fi 7 dodaje dodatkowy blok widma, z którego mogą wybierać Twoje urządzenia, co może pomóc w zatłoczonych obszarach. Problem polega na tym, że potrzebujesz punktu dostępowego Wi-Fi 7, aby zobaczyć te korzyści, a obecnie nie ma wielu opcji. Połączenie TTP ostatnio obiecał urządzeń w I kwartale 2023 r.

Qualcomm już trafił ze sprzętową obsługą ray tracingu Samsung (z pomocą AMD) i ręce Nieśmiertelny procesor graficzny, ale teraz Snapdragon 8 Gen 2 może również tworzyć fantazyjne efekty świetlne. Myślę, że nie ma jeszcze żadnych poważnych aplikacji mobilnych obsługujących ray tracing.

To pierwszy układ Snapdragon, który obsługuje AV1, bezpłatny kodek wideo obsługiwany przez ogromną listę hitów, takich jak Amazon, Apple, Arm, Facebook, Google, Intel, Microsoft, Mozilla, Netflix, Nvidia i Samsung. . Netflix i YouTube przeszły na pełną wersję AV1, oferując wsparcie dla kodeka jest obowiązkowe Dla producentów sprzętu, którzy chcą licencjonować te usługi.

Pomyślimy o tym jako o SoC dla większości flagowych smartfonów 2023, ale Qualcomm twierdzi, że niektórzy partnerzy faktycznie będą mieli urządzenia przed końcem roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *