Siły rosyjskie zaatakowały Kijów i inne miasta

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

KIJÓW – Seria strajków w niedzielny poranek uderzyła w Kijów, łamiąc stosunkowo pokojowe nastroje w Rosji Wycofanie się ze stolicy Na początku kwietnia Grupa Siedmiu rozpoczęła swój doroczny szczyt w Niemczech z wojną na Ukrainie jako jej przedwojennym i centralnym ośrodkiem.

Władze twierdzą, że co najmniej jedna osoba zginęła, a kilka innych zostało rannych w tak zwanym ataku na budynek mieszkalny i plac zabaw w przedszkolu. Według amerykańskiego think tanku Institute for the Study of War, poprzedniego dnia kraj doświadczył „niezwykle dużej serii uderzeń rakietowych w tyły Ukrainy”.

Rzecznik ukraińskich sił powietrznych powiedział, że poranne bomby zostały wystrzelone przez rosyjskie bombowce przelatujące nad Morzem Kaspijskim.

Pod uporczywym zapachem dymu i czarną chmurą wiszącą nad dotkniętym obszarem ratownicy przez kilka godzin po wybuchu kopali w gruzach kamienicy. Pierwszy respondent powiedział The Washington Post, że widział rękę mężczyzny wystającą ze sterty gruzu. Ciężko ranna kobieta, która przez kilka godzin była uwięziona pod betonowymi płytami, została zabrana do karetki na noszach. Z gruzów uratowano także 7-letnią dziewczynkę – powiedział Anton Zherashchenko, doradca ukraińskiego MSW. Jego ojciec był tym, który został zabity.

Zherachenko pokazał reporterom złamany rosyjski paszport uratowanej kobiety – co, jak powiedział, było dowodem na to, że prezydent Rosji Władimir Putin skrzywdził własnych obywateli. „Rosjanie strzelają do Rosjan” – napisał na Twitterze.

55-letni Oleksii Brazytsky obudził się o 6 rano na dźwięk dwóch eksplozji, gdy wyjrzał ze swojego mieszkania i próbował ocenić szkody, gdy trzeci wybuch roztrzaskał mu okna i rozprysnął szkło na jego twarzy.

Pobliska fabryka mogła być celem strajków, ale podejrzewał, że siły rosyjskie celowo atakują ludność cywilną. W swoim rodzinnym Doniecku, dokąd uciekł osiem lat temu, aby uniknąć eskalacji konfliktu na wschodzie Ukrainy, powiedział: „Rosjanie zestrzelili budynki cywilne. Robią to samo tutaj.

READ  Kobieta, która zabiła matkę i babcię siekierą w Songkhla, przywitała się podczas morderstwa.

Prezydent Biden powiedział, że strajki pierwszego dnia na szczycie G-7 w Niemczech były przykładem „barbarzyństwa” Rosji. Liderzy szczytu starają się odizolować finansowo Moskwę Zakaz nowego importu rosyjskiego złotaMogłoby to wynieść dziesiątki miliardów dolarów grzywny.

Z terminem spłaty zadłużenia w wysokości 100 milionów dolarów wyznaczonym na weekend, Rosja jest gotowa wkroczyć w pierwszy zagraniczny wiek niewypłacalności. Chociaż Rosja ma środki, sankcje, które odcinają kraj od międzynarodowych systemów płatniczych, uniemożliwiają wysyłanie pieniędzy dłużnikom. Minister finansów Rosji oskarżył Zachód o wpychanie Moskwy w „sztuczny dług”.

Rosja kontynuuje naloty na miasto Łysjansk we wschodniej Ukrainie. Gubernator powiedział w niedzielę. Zdobycie Serhi Haidai, znanego jako „Ostateczna Twierdza”, dałoby Rosji całkowitą kontrolę nad regionem.

„Lisychańsk jest prawie nie do poznania” – powiedział Haidoi, odnosząc się do rozległych zniszczeń spowodowanych rosyjskimi bombardowaniami.

I Ministerstwo Obrony kraju Ostrzeżony Rosja planuje wysłać samoloty wojskowe do lokalizacji na Białorusi, aby to narysować Kraj bezpośrednio przystępuje do wojny.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński rozmawiał bezpośrednio z Białorusinami w swoim nocnym przemówieniu w niedzielę. „Kreml zdecydował już za ciebie wszystko – twoje życie nie jest dla nich tego warte” – powiedział. „Ale nie jesteście niewolnikami ani mięsem armatnim. Nie musisz umierać. I możesz uniemożliwić każdemu decydowanie o tym, co będzie dalej dla Ciebie ”.

Zgłoszony z O’Grady, Kijów, Ukraina. Raport Sami Westfall z Miami. Raport był współautorami Gostianda Taderchuka, Juliana Dublina, Matta Wiesera i Ashley Parker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *