Siły rosyjskie mogą stać się bardziej odizolowane, jeśli wojska ukraińskie skonsolidują zdobycze

Wydaje się, że ukraiński kontratak na północ i zachód od stolicy Kijowa poczynił pewne postępy, zagrażając rosyjskim wysiłkom okrążenia miasta i zagrażającym zdolnościom rosyjskich sił do zaopatrywania wysuniętych jednostek wystawionych na północ od miasta.

Poniedziałkowe geolokalizowane filmy pokazują ukraińskich żołnierzy zawieszających flagę narodową na budynku w mieście Makariv, około 65 kilometrów (40 mil) na zachód od Kijowa.

Następnie, na początku wtorku, ukraińskie siły zbrojne poinformowały w poście w mediach społecznościowych, że odzyskały kontrolę nad Makarivem.

Po 24 godzinach walk „flaga państwowa Ukrainy została podniesiona nad miastem Makariv”, gdy Rosjanie się wycofali, poinformowały siły zbrojne na Facebooku.

Miasto jest strategicznie położone na zachód od Kijowa.

Szef kijowskiej policji regionalnej Andrij Nebytow dotknął Makarowa w poniedziałek. A wideo jego wizyty wykazywały rozległe zniszczenia, a miasto wyglądało na opustoszałe.

Nebytow powiedział, że Makariv wciąż jest ostrzeliwany, co wskazuje, że najbliższy obszar jest nadal kwestionowany. Podczas objazdu inny oficer powiedział mu, że ostrzał artyleryjski nadchodzi z pięciu kilometrów (trzech mil) na północ, obszaru wciąż zajętego przez Rosjan.

„Makariv wciąż jest pod ostrzałem” – powiedział. „Co drugi budynek cywilny, domy prywatne, zostały zniszczone, uszkodzone przez ostrzał artyleryjski.”

„W mieście prawie nie ma ludzi” – powiedział Nebytov na wideo. „Nie ma mieszkańców, nie ma nikogo do zabrania”.

W pewnym momencie Nebytow przekazał pomnik mieszkańcom wsi, „którzy oddali życie za Sowiecką Ojczyznę w latach 1941-1945″, jak to ujął. „Oto więc, ci ludzie zginęli w walce z faszyzmem, nazizmem. Teraz historia się powtarza”.

READ  Akcje amerykańskie i światowe spadają, a ceny ropy rosną, gdy Putin zamawia wojska na Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *