San Francisco zagłosowało przytłaczająco na pamiątkę postępowego DA Sasa Poutin

Prokurator okręgowy w San Francisco
7 czerwca 2022 r. prokurator okręgowy w San Francisco Sesha Poutin pogratulował zwolennikom po tym, jak niektóre raporty wyborcze wykazały, że został odwołany przez wyborców. Przypomnijmy, że zwolennicy twierdzili, że jego polityka uczyniła miasto niebezpiecznym.

Nova Berger / AB


Mieszkańcy San Francisco zdecydowaną większością głosów głosowali we wtorek za odwołaniem prokuratora okręgowego Chesy Poutina. Jeden z najbardziej postępowych czołowych prawników w kraju.

Częściowe wyniki z San Francisco Electoral College we wtorek wieczorem pokazały, że proces wycofywania – znany również jako Propozycja H – uzyskał poparcie prawie 60% głosujących, przy czym 40% głosowało przeciwko.

Bowden dążył do zreformowania systemu sądownictwa karnego, zaprzestania stosowania kaucji pieniężnej, zaprzestania ścigania nieletnich dorosłych i skupienia się na zmniejszeniu liczby więźniów. Infekcja rządowa-19. Bowdenowi przypisuje się również to, że był pierwszym okręgowym okręgiem administracyjnym San Francisco, który odnotował zarzuty morderstwa przeciwko funkcjonariuszom policji miejskiej.

Na wiecu wyborczym Bowden powiedział swoim zwolennikom, że rozpoczyna dążenie do reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

„Mamy dwa miasta. Mamy dwa systemy wymiaru sprawiedliwości. Jeden z nas jest inny dla bogatych i mających dobre koneksje. Wszyscy inni. O to właśnie walczymy” – powiedział.

„Wiemy, że jest to organizacja, która zawodziła nas systematycznie, nie tylko od dziesięcioleci, ale od pokoleń”.

Burmistrz San Francisco Londyn wybierze następcę Breita Bowdena.

Każdy, kto zostanie powołany na pozostałą kadencję Boudina do 2023 roku, musi startować w wyborach powszechnych.

Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia Boutin – długoletni obrońca z urzędu – nie ścigał agresywnie przestępców i powiedział, że wprowadzenie postępowej polityki zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Wydali ponad 7 milionów dolarów, aby podczas kampanii rozgłosić tę informację wyborcom w San Francisco.

„Te wybory nie oznaczają, że San Francisco przesunęło się na skrajną prawicę w naszym podejściu do wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych”, powiedziała w oświadczeniu Mary Jung, liderka kampanii odwoławczej. „W rzeczywistości San Francisco było narodowym latarnią morską dla postępowej reformy sądownictwa karnego od dziesięcioleci i będzie to robić z nowym kierownictwem”.

Gdy przestępstwa z nienawiści przeciwko Amerykanom pochodzenia azjatyckiego dramatycznie wzrosły w San Francisco, tempo pamięci o Putinie w 2021 r. wzrosło, a ofiary obwiniały Bowdena i powiedziały, że opowiada się za sprawcami. Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia.

Zespół Boudina utrzymywał przez całą kampanię, że nie ma bezpośredniego związku między wzrostem niektórych przestępstw a polityką DA. Jednak wyniki wtorkowej nocy wskazują, że wyborcy nie kupili wiadomości.

Odwołanie w San Francisco może mieć konsekwencje dla innych postępowych, nastawionych na reformy prawników w całym kraju. Boudin wygrał w 2019 roku, ponieważ postępowi prawnicy obiecali skupić się na alternatywach dla więzienia i pociągać funkcjonariuszy policji do odpowiedzialności.

W Los Angeles organizatorzy są teraz wystarczająco blisko, aby zebrać wystarczającą liczbę podpisów, aby wymusić głosowanie odwoławcze na swojego prokuratora okręgowego, George’a Gaskena. Został wybrany w 2020 roku i wcześniej pełnił funkcję prokuratora okręgowego w San Francisco. Jego rezygnacja, a później przeprowadzka do południowej Kalifornii utorowała drogę Boudinowi do objęcia urzędu.

Nadal trzeba policzyć głosy, a wyniki wyborów muszą zostać poświadczone, zanim Breit będzie mógł wyznaczyć zastępcę.

Breit oficjalnie nie wpłynął na wycofanie DA. W październiku 2019 r., po rezygnacji Cascona, Breit mianował Susie Loftus, byłą szefową Komisji Policyjnej San Francisco, tymczasowym prokuratorem okręgowym.

Podczas tych listopadowych wyborów Boudin otrzymał początkowe poparcie 36%, ale system głosowania w rankingu San Francisco pokonał Loftusa o mniej niż 3000 głosów.

W zeszłym miesiącu Catherine Stephanie, nadzorca drugiego okręgu, została pierwszym wybranym urzędnikiem w mieście, który zatwierdził wycofanie. Kilku działaczy politycznych zaangażowanych w wycofanie powiedziało CBS News, że Breit może uznać Stephanie za realną alternatywę.

READ  Ujawniono szczegóły działania agentów MOSSADu w Stambule

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *