Samolot Korpusu Piechoty Morskiej USA z 4 katastrofami na pokładzie rozbił się w Norwegii podczas ćwiczeń NATO: Brak ocalałych

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

A Samoloty US Marine Corps Według urzędników, wiozący czterech pasażerów rozbił się w północnej Norwegii podczas ćwiczeń NATO w piątek wieczorem.

Żaden z okupantów nie przeżył, potwierdził w sobotę premier Norwegii Jonas Gahr Store.

„Żołnierze uczestniczyli w ćwiczeniach NATO Cold Response” – powiedział Store w oświadczeniu. „Nasze najgłębsze współczucie kierujemy do rodzin żołnierzy, krewnych i kolegów żołnierzy w ich jednostce”.

Ćwiczenia w Norwegii były częścią tych, które odbywały się co roku i nie miały związku z wojną na Ukrainie, donosi The Associated Press.

Według raportu przyczyna katastrofy pozostaje przedmiotem dochodzenia.

NATO MÓWI „MOŻEMY ZROBIĆ JESZCZE WIĘCEJ” W PRZYPADKU ROSYJSKIEJ INWAZJI, ALE ODRZUCA PROSZĘ O ZAKAZ STREFY LOTÓW

Marines wcześniej powiedzieli tylko, że „incydent” miał miejsce w północnej Norwegii i że samolot był V-22B Osprey, który był częścią ćwiczeń NATO Cold Response 22.

Samolot należał do armii amerykańskiej, poinformowały AP norweskie siły zbrojne.

Incydent był przedmiotem dochodzenia, Marines powiedział w wiadomości na Twitterze.

Samolot z odchylanym wirnikiem Bell Boeing V22 Osprey z US Marines startuje z Naval Air Facility Atsugi w Yamato, Kanagawa, Japonia.
(Obrazy Getty’ego)

W oświadczeniu przekazanym Fox News rzecznik II Marine Expeditionary Force powiedział, że jest świadomy tego, co określił jako „nieszczęśliwy wypadek” z udziałem samolotu w Norwegii.

Osprey był w drodze do Bodo, gdzie miał wylądować około godziny 18:00 w piątek, ale rozbił się w Gratadalen w Beiarn, położonym na południe od Bodo, podała agencja AP.

„Wdzięczni za ich wysiłki”

Jak dodał rzecznik, norweskie władze rozpoczęły akcję poszukiwawczą i ratowniczą.

„Jesteśmy wdzięczni za ich wysiłki i pomożemy im w poszukiwaniach i ratownictwie na wszelkie możliwe sposoby” – powiedział rzecznik.

Policja przybyła na miejsce katastrofy około godziny 1:30 w sobotę potwierdziła, że ​​czteroosobowa załoga zginęła, według AP.

READ  Pięknie zachowany embrion dinozaura w jajku kopalnym

100 000 CZŁONKÓW USŁUG W EUROPIE W WOJNIE ROSJA-UKRAINA: SEKRETARZ NATO

Wcześniej ekipy ratunkowe podobno kierowały się na miejsce pomimo warunków pogodowych w okolicy, które były „trudne” i spodziewano się pogorszenia, norwescy urzędnicy napisali w Internecie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Norweskie Siły Zbrojne poinformowały, że ostatnia znana pozycja samolotu znajdowała się w Saltfjellet, kilkaset mil od granicy z Rosją, z częściami Szwecji i Finlandii w przestrzeni interweniującej.

Ratunek śmigłowiec został wysłany, ale misja została odwołana.

Associated Press przyczyniła się do tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *