Są bardzo zdezorientowani

prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana

AKP Wiceprezydent Efcon AlaOstatnio „Będziemy realizować akcesję do UE i reformy z korzyścią dla Turcji”. Powiedział i „Szybki proces reform w ciągu roku” obiecał.

Według słów Ala „Reformy na korzyść Turcji” Z tego twierdzenia rozumiemy, że według AKP część problemów związanych z przejęciem UE jest antyturecka!

Nie do końca rozumiem, dlaczego mielibyśmy przystąpić do szybkiego procesu reform zgodnego z UE, skoro rozwój niektórych kwestii miałby negatywne konsekwencje dla Turcji.

Z drugiej strony Mehmet Simcek, który objął urząd ministra finansów „aby uratować Turcję przed zniszczeniami spowodowanymi przez Erdogana”, ponownie mówi o zacieśnieniu więzi z UE.

Być może pamiętacie, że w zeszłym miesiącu pojechał nawet z tego powodu do Brukseli.

Przemawiając na spotkaniu think tanku, Shimsek powiedział: „Po co nam UE? UE widziała motor zmian w Europie Środkowo-Wschodniej. Hurtowe zmiany są łatwiejsze, gdy ma się kotwicę, zestaw standardów i źródło inspiracji, dlatego potrzebujemy UE. „ powiedział.

To nie był koniec.

Były poseł AKP i były minister UE Volkan BoskirZadaj grupie następujące pytanie:

„Chcemy usłyszeć od Państwa, że ​​Turcja jest zaangażowana w realizację swojego celu UE i nie zboczyła z kursu”.

Şimşek odpowiada:

„Turcja jest zaangażowana. Wiem, że to tak nie brzmi ani nie wygląda. Ale zdecydowanie chcemy ponownie zakotwiczyć. Obecnie, moim zdaniem, środowisko polityczne w Turcji jest bardzo sprzyjające.

Kiedy to wszystko się stanie Minister spraw zagranicznych Hakan FidanPodczas swojej wizyty w Chinach na początku tego miesiąca. Turcja chce dołączyć do BRICS wyjaśnione.

BRICS składa się z inicjałów Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Republiki Południowej Afryki i jest w zasadzie unią założoną przeciwko hegemonii Zachodu w globalnym systemie finansowym.

Minister spraw zagranicznych Hakan Fidan stwierdził, że system BRICS jest „dobrą alternatywą dla UE”.

READ  Kto będzie miał ostatnie słowo? - Sumy Bergen

Jeśli UE to jabłko, BRICS to seler. Naprawdę zastanawiałem się, jakim substytutem byli dla siebie obaj, światem umysłu Ministra Fidana.

Czy jesteśmy zaangażowani w członkostwo w UE, jak powiedział Minister Finansów, czy też szukamy dobrej alternatywy dla UE, jak powiedział Minister Spraw Zagranicznych?

Ludzie wydają się być bardzo zdezorientowani.

Jeden mówi „wstawaj, chodźmy”, drugi mówi „usiądź, nie jedz za dużo”!

Mehmet Y. Kim jest Yilmaz?

Mehmet Yakub Yilmaz urodził się w Malatyi w 1956 roku. Po ukończeniu szkoły podstawowej w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole średniej w Antalya Devrim jako bezpłatnej szkoły z internatem w Denizli High School, ukończył studia na Uniwersytecie w Ankarze, Wydział Nauk Politycznych, Wydział Ekonomii i Finansów w 1977 r.

Karierę dziennikarską rozpoczął w 1975 roku w magazynie Yankee w Ankarze pod kierownictwem Mehmeta Ali Ghazlali, gdy był studentem SBF. Przez pewien czas pełnił także funkcję redaktora naczelnego magazynu.

Przed zamachem stanu 12 września 1980 r. pracował jako konsultant prasowy Federacji Pracy Yol i związków zawodowych zrzeszonych w YSE – Türk İş, wydawał gazety i czasopisma związkowe.

Po odbyciu służby wojskowej w Akademii Wojskowej powrócił do pracy w wydawnictwie Istanbul Kelisim Publications. Pracował w Kelisim Publications jako zastępca redaktora magazynów „Ergek” i „Film”, a później jako redaktor naczelny magazynu „Kelisim TV”.

Przeniósł się do Hürriyet w 1985 roku i założył Grupę Magazynów Hürriyet. Publikował takie magazyny jak Tempo, Blue Jean i Playman.

Później został powołany na stanowisko dyrektora generalnego pisma. Wraz z Ercanem Arıklıem pełnił funkcję dyrektora generalnego, gdy wydawnictwo Termli stało się wydawnictwem numer 1. Został założycielem i redaktorem naczelnym takich magazynów jak Aktool, Cosmopolitan, Penthouse czy Oya. Do chwili obecnej założył ponad 30 czasopism.

Na początku 1995 roku założył gazetę Posta. Pod koniec tego samego roku założył gazetę Fanatic, a pod koniec 1996 roku założył gazetę Radical i pełnił funkcję dyrektora generalnego wydawnictw.

W 2000 roku Milliet został dyrektorem ds. publikacji publicznych gazety. Po 5,5 roku służby na tym stanowisku został dyrektorem generalnym Dogan Barda Magazine Group.

Od 2005 do września 2018 pracował jako felietonista gazety „Hürriyet”. Zaczął pisać na T24 od października 2018 r.

Jego książki, zebrane na podstawie felietonów w jego gazetach, zostały opublikowane jako „Wybrałem czerwień, miłość była pod błękitem”, „Przywitaj się ode mnie z moją miłością”, „Czy istnieje życie po miłości”, „Straciłem poczucie zadziwienia, to Zostało odwołane”. Jego długie opowiadanie „Miłość wybacza wszystko” zostało również opublikowane w formie książkowej.

Mehmet Y. Yılmaz, „dziennikarz, który rozpoczął najwięcej audycji w tureckich mediach”, jest znany ze swoich artykułów w stylu eseju oraz poglądów na temat piłki nożnej i bieżących wydarzeń politycznych.

READ  Operacja z Ukrainy na Krym - News 7 Świat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *