Rozlosowano ćwierćfinały i półfinały Pucharu Turcji

Przedstawiciele klubu i działacze TFF wzięli udział w losowaniu, które odbyło się w sali Orhana Saki na obozie i ośrodku szkoleniowym dla drużyn narodowych Tureckiej Federacji Piłki Nożnej (TFF) Hasana Dogana w Rivie.

W pucharze w losowaniu znalazły się Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray i RAMS Başakşehir, podczas gdy Trabzonspor, VavaCars Fatih Karagümrük, TÜMOSAN Konyaspor i MKE Ankaragücü były drużynami nierankingowymi.

Ćwierćfinały odbędą się 27-28-29 lutego w formacie pojedynczej eliminacji.

Daty półfinałów w formacie podwójnej eliminacji zostaną podane w późniejszym terminie.

W przemówieniu przed losowaniem wiceprezes TFF Yalin Orhan pogratulował drużynom, które awansowały do ​​ćwierćfinału, zauważając, że Puchar Turcji Zirat to jedna z najważniejszych marek tureckiej piłki nożnej.


Mecze są tutaj:


Ćwierćfinały:

Trabzonspor-RAMS Başakşehir

Beşiktaş-TÜMOSAN Konyaspor

M.K.E. Ankaragucu-Fenerbahce

Kaladasarai-Vavakars Fateh Karakumruk


Półfinały:


1. mecze

MKE Ankaragucu-Fenerbahce / Besiktas-Timozan Konyaspor

Trabzonspor-RAMS Başakşehir / Galatasaray-VavaCars Fatih Karagümrük


2. mecze

Beşiktaş-TÜMOSAN Konyaspor / MKE Ankaragücü-Fenerbahçe

Galatasaray-Vavakars Fathi Karakumruk / Trabzonspor-Reims Basaksehir


Oświadczenia Przedstawicieli Klubu

Menedżerowie Besiktasu i Tomosana Konyasporu, którzy spotkają się w ćwierćfinale Pucharu Turcji w Ziradzie, powiedzieli, że chcą zdobyć trofeum.

Wiceprezesi klubu Beşiktaş Mete Vardar i Onur Göçmez oraz wiceprezes TÜMOSAN Konyaspor Oktay Dalkıran złożyli oświadczenia dla prasy.

Mead Werther powiedział, że 8 głównych drużyn Trendiol Super League znajduje się w ćwierćfinale Pucharu Turcji Zirat i dodał, że w pucharze będą dobrze traktować swoich przeciwników Konyaspor.


Mete Vardar: Chcemy trofeum zabrać do naszego muzeum już po raz jedenasty

Vardar podkreślił, że przywiązują większą wagę do Pucharu Turcji.


„Zdobywaliśmy to trofeum już 10 razy i chcemy zabrać je do naszego muzeum po raz 11. Każdy mecz jest ważny. Chcemy wygrać mecz Konyaspor dobrą piłką nożną i awansować do półfinału. Możliwy półfinał mogą także obejmować MKE Ankaragücü i Fenerbahçe.Wszystkie są wartościowymi finałami.Pierwszy mecz w półfinale „Drugi mecz zagramy u siebie. Powodzenia.”

Vardar odniósł się także do spotkania, które przed losowaniem odbył z prezesem Tureckiej Federacji Piłki Nożnej Mehmetem Buykecim.

READ  Stadion w Stambule zamienił się w nawiedzoną budowlę… „drużyna z największą liczbą kibiców po wielkiej trójce”


„Rozmawialiśmy z Mehmetem Buykecim nie tylko o Beşiktaş, ale także o tureckiej piłce nożnej. Powiedzieliśmy, że w niektórych kwestiach brakuje pewności. Reprezentujemy tutaj Beşiktaş, ale jesteśmy kibicami, znamy wymagania kibiców. Rozmawiamy. Beşiktaş musi być u siebie. Musimy nawiązać kontakty. To bardzo cenne. Problemem tureckiej piłki nożnej jest brak zaufania. Rozmawialiśmy nie tylko o sporcie, ale także o problemach społecznych. Są setki problemów, takich jak 45-metrowy łokieć Semi Kilisoya , rzut do przodu w meczu Bendixsporu, interwencja sędziego VAR w meczu Sivasspor. Powiedział nam, że niedaleko jest do klubu Besiktas. To jest problem tureckiego futbolu i naszej przyszłości. Dobre spotkanie. Hassan Arath jest naszym prezydentem i już drugi miesiąc nasz zarząd ma 13 lat. „Dzisiaj był początek, myślę, że to ważne”.


Onur Göçmez: Chcemy tylko sprawiedliwości i równości

Onur Göçmez zwrócił uwagę, że aż do ćwierćfinału nie było łatwego ani trudnego remisu.


„Konyaspor to prestiżowa społeczność. Nie ma znaczenia, czy rywalizacja odbywa się w hali, czy na świeżym powietrzu. Mecze pucharowe są trudne. Besiktas również jest w fazie powrotu do swoich starych korzeni. Dla nas zarówno liga, jak i puchar zaczynają się od nowa[…]Naszym celem jest zdobycie pucharu i zajęcie jak najlepszej pozycji w lidze. „Dzisiaj powiedzieliśmy naszemu prezydentowi federacji o problemach z VAR i są one poważne. Powiedzieliśmy, że musimy znaleźć rozwiązanie tego problemu. Jesteśmy chłopakami z Besiktasu i chcemy przynosić korzyści tureckiemu futbolowi. Jedyne, czego pragniemy, to sprawiedliwość i równość. Mamy nadzieję, że od teraz wszystko będzie lepiej.”

Zdjęcie: A.A[Fotoğraf: AA]

Kozmes nalegał także na rozwiązywanie problemów poprzez komunikację z federacją.


„Jak powiedział nasz prezydent Mete, komunikacja jest sztuką. Reprezentujemy społeczność Beşiktaş. Wierzymy w komunikację. Wiemy, że jeśli nie możemy rozwiązać tego problemu poprzez komunikację, istnieją inne metody. Uważamy, że komunikacja polega na szanowaniu ludzi i okazywać miłość. Jako Beşiktaş jesteśmy dużą społecznością. „Jesteśmy także jedną z najważniejszych społeczności tureckiego futbolu. Stanowisko to należy wyrazić, przedstawiając coś. Przekazaliśmy niezbędne informacje. Wierzymy w dobre rzeczy. odtąd w granicach sprawiedliwości i słuszności”.


Oktay Dalkıran: Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć szczęśliwe zakończenie w pucharze

READ  Antalyaspor - BEŞİKTAŞ Live i hasło | Kiedy mecz Antalyaspor - Beşiktaş będzie transmitowany na żywo, o której godzinie i na jakim kanale? - Najświeższe wiadomości z Beşiktaş

Wiceprezydent TÜMOSAN Konyaspor Oktay Dalkıran ocenił mecz z Beşiktaşem jako remis. Dalkaran powiedział, że po ostatnim zwycięstwie w lidze zjednoczyli się jako klub.


„Chcemy wzmocnić naszą pozycję dzięki wzmocnieniom, które poczyniliśmy w przejściowym okresie transferowym. Zagramy w lidze z naszym rywalem Besiktasem w pucharze. Myślę, że będą to dobre mecze. Organizacja, która będzie ekscytować Puchar Turcji. Wszyscy Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć szczęśliwe zakończenie w pucharze, eliminując Besiktas.

Dalkeran mówił także o swoim statusie w Super League.


„Jesteśmy jedną z ostatnich drużyn w lidze. Jednak wszystkie drużyny są bardzo blisko siebie pod względem punktów. Zwycięstwa lub porażki w seriach zmienią ranking. Naszym głównym celem jest awansowanie w rankingach Super League. Turecki zespół Puchar jest również ważny wśród naszych celów.”

Muhammet Ali Bahar, członek zarządu VavaCars Fatih Karagümrük, który w ćwierćfinale zmierzy się z Galatasaray, podkreślił, że będą kontynuować walkę na obu torach.


„Występujemy w parze z Galatasaray w Pucharze Turcji. Jeśli chcesz zdobyć puchar, pokonasz Galatasaray. W przypadku Karakumru damy z siebie wszystko w lidze i pucharze i z pewnością dobiegniemy do końca drogi. Idź przez rundę zmagań. W meczu, który graliśmy z Galatasaray w Super League, jeden nie został przyznany z powodu spalonego. Przegraliśmy bramką. W tym meczu to się nie stanie i mam nadzieję, że będziemy zespołem, który przejdzie przez to .”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *