W Izmirze odbyło się Spotkanie Bohaterów Nauki

W 20. edycji FIRST LEGO League Challenge/Science Heroes Meet, jednej z największych na świecie organizacji dla dzieci i młodzieży, zorganizowano lokalne konkursy dla 1. i 2. szkoły średniej w Izmirze w Turcji pod nazwą „Science Heroes Meet”. Fuar Izmir. Podczas dwudniowych zawodów trofea i medale zostały wręczone uczestniczącym uczniom podczas ceremonii wręczenia nagród, w której uczestniczył zastępca burmistrza gminy miejskiej Izmir Murat Aydan.

Gospodarzem jest gmina metropolitalna Izmir, İZFAŞ i İZELMAN A.Ş. 67 drużyn z różnych szkół w Izmirze i okolicznych prowincjach wzięło udział w 20. sezonie lokalnym zawodów lokalnych dla szkół średnich w Izmirze, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Graczy Naukowych wraz ze strategicznym partnerstwem w Fuar Izmir. Od 2004-2005 Science Heroes Association organizuje konkurs FLL Challenge, w którym co roku pod nazwą Science Heroes Meet bierze udział ponad 300 000 dzieci i młodzieży z ponad 100 krajów. Od 2004 roku w konkursie wzięło udział 38 tysięcy 763 dzieci z 80 miast Turcji, a w tym roku tematem przewodnim jest Arcydzieło.

W ogólnopolskim turnieju weźmie udział 10 drużyn

Na konkursie w Izmirze 67 zespołów z 12 województw, w sumie 590 uczniów, reklamowało swoje projekty na przydzielonych im stoiskach i dołożyło wszelkich starań, aby ich roboty wykonały przydzielone im zadania. Mali bohaterowie nauki pojawili się przed jury konkursu i podzielili się odnalezionymi rozwiązaniami wykorzystując technologię i sztukę, przybliżając swoje zainteresowania i hobby szerszemu gronu odbiorców. Podczas trwającej dwa dni ceremonii wręczenia nagród uczniom wręczono trofea i medale, a 10 drużyn zostało zakwalifikowanych do udziału w ogólnopolskim konkursie. W ceremonii wziął udział zastępca burmistrza gminy metropolitalnej Izmir Murat Aydan, İZELMAN AŞ. Obecni byli dyrektor generalny Öztürk Kurt, członek zarządu Stowarzyszenia Bohaterów Nauki Aytuğ Mecik, sędziowie zawodów, sędziowie, administratorzy stowarzyszenia, nauczyciele, wolontariusze, uczniowie i rodzice.

Aydin: „Jesteśmy z tobą, dopóki nie będziesz marzyć”

READ  Światowa populacja może spaść do 100 milionów

Członek zarządu Stowarzyszenia Bohaterów Nauki Aytuğ Mecik powiedział, że z roku na rok docierają one do większej liczby dzieci: „W tym roku jesteśmy razem już po raz 20. To dla nas ogromny zaszczyt. W tym sezonie w Izmirze wzięło udział 468 drużyn z 54 województw i prawie 6 tys. uczestników , Stambuł, Ankara Są. „Zorganizujemy 16 lokalnych konkursów w prowincjach Eskişehir i Mersin” – powiedział. Mówiąc, że problemy świata można rozwiązać jedynie w oparciu o wskazówki nauki, Messik zwrócił się do uczniów: „Bez względu na wynik , wszyscy wygraliście i chcemy, abyście odeszli z tym uczuciem. Cieszymy się, że cię mamy.”

Zastępca burmistrza gminy miejskiej Izmir, Murat Aydan, powiedział: „Będziemy nadal wspierać naukę, która jest prawdziwym przewodnikiem życia i zawsze będzie z wami. Gdy będziecie nadal marzyć, zastanawiać się, uczyć się i chodzić. W świetle nauki zawsze będziemy z Tobą.” .

Po dwóch dniach zestawienie drużyn, które zakwalifikowały się do udziału w ogólnopolskim turnieju, przedstawiało się następująco:

10 lutego 2024 r

Mistrzostwa: 241-XFAVILLA W CHINACH – PRYWATNA SZKOŁA ŚREDNIA TAKEV

Drugie miejsce: 193 – Future Designs – prywatna szkoła średnia Salihli Bahasehir College

Trzecie miejsce: 279-Uroboros – prywatna szkoła średnia Manisa Bahesihir College

Krajowy 1: 145 Przedsiębiorstwo Jr. – PRYWATNA SZKOŁA ŚREDNIA TAKEV

Krajowy 2: 716 EÇEV Yamanlar – Fundacja Edukacji Współczesnej Morza Egejskiego Centrum Edukacyjne Yamanlar

11 lutego 2024 r

MISTRZOSTWA: 270-Roboksk – Prywatna szkoła średnia Karshiaga Bahasehir College

Drugie miejsce: 276-Nautilus – Szkoła Średnia Goodret Demir

Trzecie miejsce: 253-Spiga – Centrum Nauki i Sztuki Karşıyaka Aydoğan Yağcı

Krajowy 1: 540-Smartg – Centrum Nauki i Sztuki Şehit Soner Kutlu

Krajowy 2: 661-Harkot – Szkoła średnia Hurriyat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *