Rogan odpowiada na protest Spotify, porady dotyczące COVID :: WRAL.com

– Spotify zobowiązuje się do walki z rozprzestrzenianiem się dezinformacji o COVID-19 w ramach kampanii kontroli szkód zapoczątkowanej przez muzyka Neila Younga, który wezwał najlepszego podcastera serwisu streamingowego do wzmocnienia sceptycyzmu dotyczącego szczepionek.

Spotify powiedział w niedzielę, że wkrótce doda ostrzeżenie przed wszystkimi podcastami, które omawiają COVID-19, kierując słuchaczy do faktycznych, aktualnych informacji od naukowców i ekspertów ds. zdrowia publicznego. Firma starała się również zwiększyć przejrzystość swoich decyzji wydawniczych, określając zasady, które stosuje w celu ochrony bezpieczeństwa użytkowników.

Young został usunięty ze Spotify w zeszłym tygodniu po tym, jak firma odmówiła pozbycia się odcinków „The Joe Rogan Experience”, które skrytykował za rozpowszechnianie dezinformacji o wirusach.

Rogan w zeszłym miesiącu przeprowadził wywiad z dr. Robert Malone, specjalista chorób zakaźnych, który stał się bohaterem społeczności antyszczepionkowej. Malone został wykluczony z Twittera za rozpowszechnianie dezinformacji na temat COVID i fałszywie sugerował, że miliony ludzi zostały zahipnotyzowane, by uwierzyć, że szczepionki działają w celu zapobiegania poważnym chorobom.

Dyrektor generalny Spotify, Daniel Ek, powiedział, że „jest wiele osób i poglądów na Spotify, z którymi zdecydowanie się nie zgadzam”. Dodał: „Ważne jest dla mnie, abyśmy nie stawali na stanowisku cenzora treści, jednocześnie upewniając się, że istnieją zasady i konsekwencje dla tych, którzy je naruszają”.

Rogan zareagował w niedzielę na opad, mówiąc w filmie na Instagramie, że chciał tylko prowadzić rozmowy w swoim podkaście z ludźmi, którzy mają „różne opinie”.

„Nie staram się promować dezinformacji, nie staram się być kontrowersyjny” – powiedział Rogan. „Nigdy nie próbowałem robić z tym podcastem niczego innego niż po prostu rozmawiać z ludźmi”.

Powiedział też, że sam umawia gości na swoim podkaście i że zaraz po rozmowie z „kontrowersyjnymi” spróbuje zatrudnić lekarzy o różnych opiniach. Rogan powiedział, że wcześniej siedział w programie z dr. Sanjay Gupta, główny korespondent medyczny CNN, dr. Michael Osterholm, który jest członkiem rady doradczej prezydenta Joe Bidena ds. COVID-19, oraz dr. Peter Hotez z Baylor College of Medicine.

READ  Kai Havertz i Christian Pulisic dają Chelsea zdrową przewagę nad Lille | Liga Mistrzów

Rogan z zadowoleniem przyjął pomysł dodania porad przed podcastami związanymi z COVID-19.

– Jasne, miej to tam. Jestem z tego bardzo zadowolony – powiedział.

Brytyjski książę Harry i jego żona Meghan, księżna Sussex, którzy podpisali wieloletni kontrakt na produkcję i hostowanie podcastów dla Spotify w ramach swojej firmy produkcyjnej Archewell Audio, wezwali Spotify do okiełznania dezinformacji o wirusach.

„W kwietniu zeszłego roku nasi współzałożyciele zaczęli wyrażać obawy naszym partnerom w Spotify dotyczące zbyt realnych konsekwencji dezinformacji dotyczących COVID-19 na ich platformie” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Archewell. „Nadal wyrażamy nasze obawy Spotify, aby zapewnić wprowadzenie zmian na jej platformie, aby pomóc w rozwiązaniu tego kryzysu zdrowia publicznego. Oczekujemy, że Spotify dotrzyma tej chwili i jesteśmy zobowiązani do kontynuowania naszej wspólnej pracy, tak jak to się dzieje ”.

Wcześniej w niedzielę Nils Lofgren, gitarzysta Bruce’a Springsteena i członek Crazy Horse, częsty współpracownik Younga, powiedział, że dołącza do buntu Younga na Spotify. Lofgren powiedział, że miał już usunięte ostatnie 27 lat swojej muzyki i poprosił wytwórnie z jego wcześniejszą muzyką, aby zrobiły to samo.

„Zachęcamy wszystkich muzyków, artystów i melomanów na całym świecie do stania z nami i zerwania więzi ze Spotify” – napisał Lofgren w oświadczeniu.

W piątek Joni Mitchell powiedziała, że ​​stara się usunąć całą swoją muzykę ze Spotify w ramach solidarności z Youngiem. Wcześniej setki naukowców, profesorów i ekspertów ds. zdrowia publicznego wezwały Spotify do „natychmiastowego ustanowienia jasnej i publicznej polityki w celu ograniczenia dezinformacji na swojej platformie”. Ich krytyka skupiła się na Dec. 31 odcinek z „The Joe Rogan Experience”, w którym Rogan wystąpił dr. Robert Malone, specjalista od chorób zakaźnych, który został zablokowany na Twitterze za rozprzestrzenianie COVID-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *