Rodzina myślała, że ​​nie żyje… 27 lat później odnaleziono go żywego w piwnicy sąsiada: „Urzekł mnie”
1 minuta czytania

Omar bin Omran, który zaginął 27 lat temu i uznano go za zmarłego w wieku 17 lat, został znaleziony żywy w norze pod stertą siana w domu swojego sąsiada.

klasa=”cf”>

Rodzina 45-letniego mężczyzny oświadczyła, że ​​wierzy, że jego syn zginął podczas wojny domowej między Algierią a grupami rebeliantów po tym, jak zaginął w algierskim mieście Djelfa.

Podejrzany to 61-letni urzędnik państwowy

Akcja policyjna przeprowadzona 12 maja uwolniła nieszczęsnego mężczyznę, który był przetrzymywany od lat w niewoli, natomiast podejrzany, który przypuszczał, że porwał Omara i przetrzymywał go w piwnicy przez 27 lat, został aresztowany.

Lokalne media podały, że 61-letni podejrzany mieszkał samotnie i pracował jako urzędnik państwowy. Świadkowie powiedzieli algierskiej telewizji, że mężczyzna zwykle kupował żywność wystarczającą dla dwóch osób.

Było to 200 metrów od ich domu: jego pies był na straży przez kilka dni.

Kiedy Omar zniknął w 1998 r., kiedy był jeszcze uczniem szkoły średniej, jego rodzina i siły bezpieczeństwa zebrały się, aby go odnaleźć. Prawda jednak kryła się w sąsiednim domu, oddalonym o 200 metrów.

klasa=”cf”>

Według algierskiej gazety Al Kabar jego pies Omar czekał przed domem podejrzanego przez kilka dni po jego zniknięciu. W obawie, że zostanie złapany, mężczyzna otruł psa.

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy jego brata

Według doniesień algierskiej telewizji 61-letni podejrzany jest uwikłany w spór o spadek ze swoim bratem. Po kłótni jej brat zamieścił na swoim koncie w mediach społecznościowych informację, że mężczyzna był zamieszany w porwanie.

Po obejrzeniu nagrania rodzina ofiary złożyła skargę na policję. Mężczyzna, który splądrował dom, próbował uciec, ale został złapany i zatrzymany.

READ  „Zmiana klimatu” jest obecnie „zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego”

Zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych! „Rzucił na mnie urok”

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać 45-letnią ofiarę siedzącą w dole otoczonym słomą w piwnicy domu sąsiada.

Omar w swoim pierwszym zeznaniu złożonym policji powiedział, że widział z okna członków swojej rodziny, ale rzucił na siebie urok, gdyż prokuratura zdecydowała, że ​​ofiara powinna zostać objęta opieką lekarską i psychologiczną. Nie wołaj do nich, bo nie możesz wyrwać się z uścisku mężczyzny, bo nie możesz nikogo poprosić o pomoc.

Jego matka zmarła, zanim poznał prawdę

klasa=”cf”>

Niestety, matka Omara zmarła w 2013 roku, zanim dowiedziała się, co stało się z jej synem i zanim zobaczyła go po raz ostatni. Doniesienia sugerują, że Omar został poinformowany o śmierci matki w niewoli.

Algierskie Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi, że dochodzenie w tej sprawie jest w toku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *