Kontrakty terminowe na S&P 500 wyprzedziły wyższe zyski detaliczne przed Świętem Dziękczynienia

Traderzy na parkiecie NYSE, 21 października 2022 r.

źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły nieznacznie w porównaniu do zysków detalicznych w niedzielny wieczór.

Kontrakty terminowe związane z szerszym indeksem rynkowym spadły o 0,1%. Średnie kontrakty terminowe Dow Jones Industrial spadły o 38 punktów, czyli o 0,1%. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 bez zmian.

Każda z głównych średnich odnotowała jednodniowy wzrost w poprzedniej sesji giełdowej, ale tygodniowy spadek. Dow Jones wzrósł o prawie 200 punktów, czyli o 0,6%. S&P wzrósł o 0,5%, a Nasdaq Composite zakończył się zaledwie 0,01% powyżej płaskiej linii.

Inwestorzy zastanawiają się nad siłą niedawnej bessy, która rozpoczęła się na początku miesiąca odczytem październikowego indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych i nabrała tempa wraz z ubiegłotygodniowym odczytem cen hurtowych. W zeszłym tygodniu handlowcy czekali na wiadomości od urzędników Rezerwy Federalnej, którzy byli pod mniejszym wrażeniem danych i ponownie ocenili swoje zaufanie co do perspektywy spowolnienia inflacji.

Ed Yardeni z Yardeni Research powiedział, że jego zdaniem dołki z 12 października i S&P 500 mogą zbliżyć się do 4300 do końca roku, powiedział w piątek wieczorem w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. Kluczowy indeks wynosi obecnie 3965,34.

„Największą różnicą na rynku jest odporność gospodarki, która jest spektakularna” – powiedział. „Wszyscy zastanawiają się, czy czeka nas miękkie, czy twarde lądowanie – tymczasem lądowania nie było. Konsumenci nie dostali informacji o recesji, wydają”.

Sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku, ale na poziomie korporacyjnym Target odnotował niższy popyt, a Amazon ogłosił, że zwolni 10 000 pracowników – chociaż Home Depot i Walmart odnotowały dobre wyniki.

„Niezależnie od tego, co sugerują wydatki świąteczne, akcje spółek detalicznych będą w pierwszej jednej trzeciej w listopadzie, ale w dolnej jednej trzeciej w grudniu i gdzieś pośrodku w styczniu” – powiedziała Liz Young, główny strateg inwestycyjny w SoFi. weekend.

READ  Linia metra Arnavutköy–Stambuł na lotnisku będzie bezpłatna do 31 marca

„Sezonowość ma swoje miejsce w analizie rynku i ma pewną moc przewidywania. Ale siła cyklu gospodarczego jest silna bez względu na porę roku” – dodał. „Biorąc pod uwagę dotychczasową podwyżkę Fed o 375 punktów bazowych, odwróconą krzywą dochodowości, wzrost inflacji i ceny towarów, które wciąż są częścią historii, wszyscy możemy stwierdzić, że jesteśmy na późnym etapie cyklu gospodarczego”.

W tym tygodniu, przed Świętem Dziękczynienia, historycznie spokojnym, inwestorzy będą zajęci kolejną porcją zysków detalicznych przed rozpoczęciem sezonu zakupów poświątecznych. Firmy na pokładzie to Best Buy, Nordstrom, Dick’s Sporting Goods i Dollar Tree.

Inwestorzy otrzymają lawinę raportów ekonomicznych, w tym dotyczących dóbr trwałego użytku, sprzedaży nowych domów, wniosków o zasiłek dla bezrobotnych i nastrojów konsumentów, a także protokołów z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

W następnym tygodniu Krótki. Rynek jest zamknięty w czwartek na Święto Dziękczynienia. W piątek giełda zamyka się o 13:00 ET, a rynek obligacji o 14:00 ET.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *