Premier Izraela Netanjahu: Wzrosła presja międzynarodowa

Biuro premiera Izraela wydało oświadczenie w sprawie przemówienia Netanjahu podczas spotkania z ministrami i urzędnikami wojskowymi.

Netanjahu powiedział, że „jest na drodze do zwycięstwa” nad izraelskimi atakami na Strefę Gazy, mówiąc, że zajmie to czas, a nie lata.

„Muszą wytrzymać zwiększoną presję” – powiedział

Netanjahu zauważył, że chce „zdemilitaryzacji” Strefy Gazy i dodał, że „wymaga to izraelskiej kontroli bezpieczeństwa na zachód od rzeki Jordan, łącznie ze Strefą Gazy”.

Zauważając, że muszą „znosić rosnącą presję”, aby osiągnąć swoje cele, Netanjahu powiedział: „Muszę wam powiedzieć prawdę. Ich presja rośnie. Może to powiedzieć każdy, kto ma kontakt z elementami zagranicznymi”.

Ostrzeżenie z Białego Domu

W pisemnym oświadczeniu Białego Domu prezydent USA Joe Biden podczas spotkania z Netanjahu podtrzymał swój pogląd, że „nie należy rozpoczynać działań wojskowych bez wiarygodnego i wykonalnego planu zapewniającego bezpieczeństwo ponad milionowi osób”. Ludzie w Rafah.”

W oświadczeniu Biden zauważył, że „należy podjąć pilne i konkretne kroki w celu zwiększenia skuteczności i trwałości pomocy humanitarnej dla niewinnej palestyńskiej ludności cywilnej”.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus dodał, że wiadomość o izraelskich planach eksmisji Palestyńczyków z Rafah, na południe od Gazy, jest głęboko niepokojąca.

Sygnały ataku z Izraela do Miasta Dobrobytu

Izraelski minister obrony Yoav Gallant oświadczył 1 lutego w oświadczeniu podczas swojej wizyty u żołnierzy izraelskich w rejonie Khan Younis w Strefie Gazy, że przeniosą oni swoje ofensywy lądowe do granicznego egipskiego miasta Rafah.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział w oświadczeniu z 4 lutego, że przeprowadzi atak lądowy na miasto Rafah.

W raporcie izraelskiej telewizji państwowej KAN z 6 lutego, powołującej się na źródła polityczne, podano, że miasto Rafah zostanie ewakuowane przed rozpoczęciem działań.

W oświadczeniu wydanym 9 lutego przez Kancelarię Premiera Izraela stwierdzono, że Netanjahu polecił wojsku i siłom bezpieczeństwa przygotowanie planu ataku na południe Strefy Gazy i relokacji około 1,5 miliona Palestyńczyków, którzy się tam schronili.

READ  Szybka lista diet odchudzających! Z tą listą uderzysz w 1 miesiąc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *