Çiğdem Sidar Ceylan – Kobiety i technologia, czy są dziwne?

Nie tylko wyprzedziła Apple, stając się najcenniejszą firmą świata, ale także poczyniła swoje ruchy w obszarze sztucznej inteligencji inwestując w OpenAI. Mówię oczywiście o Microsoft, ale nie wierz mi na słowo, to ważne, tak, ale chcę zwrócić uwagę na jeszcze jedno posunięcie Microsoftu:

Może wydawać się łatwe stwierdzenie, że kobiety są liderkami wyścigu technologicznego, ale trudno o tym pomyśleć, ale niestety w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, w którym żyjemy, myślenie i łączne odwoływanie się do kobiet i technologii jest jedną z naszych przestarzałych i płytkich zasad. sposób myślenia. A my stawiamy opór i szukamy schronienia.

Kiedy mówimy o kobietach,​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​ Nie można wyjść poza myślenie o nich jako o pięknym stworzeniu, słabym i słabym, potrzebującym ochrony, będącym najpierw matką, a potem żoną, narzucaną jako szlachetna i wzniosła rola.

Pomimo ról narzucanych kobietom oraz przeszkód i krótkiego życia, o których wspomniałem powyżej, nawet przez najbardziej inteligentne społeczeństwo, w którym żyjemy (co dziwne, wszyscy są mężczyznami), udział kobiet. Życie społeczne lub życie zawodowe ogranicza się do sektora edukacji lub zdrowia.

Jest to dobra okazja, aby usunąć lub zmienić „gospodynię domową” i podobne określenia narzucone kobietom i pilnie utrzymać ich wagę w naszej literaturze.

Tu nie chodzi o dziewczyny i kuchnię. Nie ma też opieki nad kobietami i dziećmi. Kobiety, moda, uroda, plotki są nieobecne.

Kobiety i technologia, kobiety liderki konkurencji technologicznej, już sam ten temat jest dla mnie i każdej kobiety cenny, bo wartość ekspresji powinna być znana.

Wysiłki Microsoftu mające na celu wyniesienie kobiet na stanowiska kierownicze w technologii w drodze tego konkursu mają większe znaczenie niż sukces gospodarczy firmy i mogą być źródłem jej sukcesu.

Przestańmy więc miażdżyć kobiety obraźliwymi słowami.

Niezależnie od tego, czy jest to pokolenie kobiet, czy pokolenie dzienne, odrzucamy wszystko, co jest dla nas godne, niezależnie od tego, jak płytkie, czasochłonne i bezsensowne są programy w telewizji.

READ  Turkiye stoi na czele zespołu technicznego, który ma spotkać się z młodzieżą z Konyi

Zdecyduj sam na co zasługujesz, gdzie chcesz być, co chcesz robić i co chcesz produkować.

Wypróbuj szansę daną Ci już po raz 7. Technologia może wymagać kobiecego punktu widzenia lub horyzontów. Zgłoszenia do konkursu Microsoft Women in Technology Leaders można składać w 5 kategoriach i można je zgłaszać do 29 lutego.

Kto wie, może zostaniesz „Młodą gwiazdą technologii”, „Kobietą-liderem zmieniającym świat dzięki nowym technologiom”, „Kobietą sukcesu – przedsiębiorcą roku”, „Kobietą sukcesu – edukatorką roku” lub „Kobietą pokonującą bariery”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *