Prawnicy Trumpa przyznali, że śledztwo w sprawie Mar-a-Lago może prowadzić do aktów oskarżenia

Departament Sprawiedliwości i prawnicy Donalda Trumpa złożyli w poniedziałek osobne wnioski o zewnętrzną rewizję dokumentów skonfiskowanych w domu byłego prezydenta Mar-a-Lago, z kluczowymi nieporozumieniami co do tego, jak powinien przebiegać ten proces, a zespół Trumpa przyznał, że może do niego doprowadzić śledztwo karne . do oskarżenia.

Obie strony argumentowały, że nowo mianowany sędzia specjalny Raymond J. Odnieśli się do „projektu planu”, który dał im Thierry. Prawnicy Trumpa wyrazili zaniepokojenie, że Deary zadał pytania dotyczące dokumentów, o których nie słyszał sędzia, który mianował Trumpa, argumentując, że Trump może stanąć w niekorzystnej sytuacji prawnej, jeśli odpowie na tym etapie procesu.

W szczególności zespół prawników sprzeciwił się prośbie Deary’ego o „ujawnienie pewnych informacji związanych z klasyfikacją sądom i rządowi”.

Sędzia Eileen M. KanonSpecjalny mistrz i nadzorujący proces weryfikacji dokumentów nie zapytał prawników Trumpa, czy około 100 tajnych dokumentów przejętych przez FBI 8 sierpnia faktycznie zostanie odtajnionych.

Prawnicy Trumpa wielokrotnie sugerowali w dokumentach sądowych, że były prezydent mógł utajnić dokumenty, ale w rzeczywistości nie stwierdzili, że to zrobił.

W poniedziałkowym zgłoszeniu prawnicy Trumpa napisali, że Deary nie zamierzał zmuszać Trumpa do „pełnego i konkretnego ujawnienia meritum późniejszego aktu oskarżenia bez takiego wymogu w postanowieniu sądu rejonowego”. lub jego współpracownicy mogą zostać oskarżeni.

Dokumenty skonfiskowane w Mar-a-Lago zawierają informacje o zdolnościach nuklearnych obcego państwa

Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie niewłaściwego obchodzenia się z tajnymi dokumentami oraz ukrywania lub niszczenia akt rządowych w Mar-a-Lago. Kluczowym punktem w śledztwie jest to, że nawet po tym, jak zespół Trumpa odpowiedział na wezwanie przed ławą przysięgłych, szukając wszystkich dokumentów z tajnymi tożsamościami przechowywanymi w Mar-a-Lago, doradcy powiedzieli, że wszystkie istotne materiały zostały przekazane, a przeszukanie FBI dało kolejne 100 takich dokumenty.

Dokumenty złożone przez rząd w poniedziałek wieczorem nie precyzowały, w jaki sposób Dearie będzie przeglądać dokumenty niejawne. Prawnicy powiedzieli Czekali, aby zobaczyć, czy Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla 11. Okręgu w Atlancie przyjmie wniosek o pozostawienie decyzji Cannona o objęciu tajnych dokumentów specjalnym wstępnym przeglądem, pozostawiając 11 000 niesklasyfikowanych dokumentów i innych materiałów.

READ  Rosnące stopy procentowe obniżają popyt na kredyty hipoteczne o ponad 40% w stosunku do roku temu

Adwokaci argumentowali, że materiały niejawne są z definicji własnością rządową i nie mogą być przed nimi chronione przez przywilej. Rozkaz Cannona zabronił prokuratorom wykorzystanie materiałów niejawnych w dochodzeniu karnym w oczekiwaniu na zewnętrzną weryfikację.

Eksperci twierdzą, że akta wymiaru sprawiedliwości wskazują na nowe zagrożenie prawne dla Trumpa i prawników

Diary, były główny sędzia federalny w Nowym Jorku, ma spotkać się po raz pierwszy z prawnikami Trumpa i prawnikami Departamentu Sprawiedliwości we wtorek po południu. Sesja w sali sądowej Derry’ego w Brooklyn Federal Court skupi się na tym, jak postępować.

Z dokumentów Departamentu Sprawiedliwości wynika, że ​​zatrudniłby zewnętrznego dostawcę, aby zeskanował zajęte dokumenty do bezpiecznego systemu oprogramowania. Prawnicy Trumpa przejrzą jawne dokumenty i zdecydują, które należy chronić przed śledczymi ze względu na tajemnicę adwokacką lub wykonawczą. Prawnicy zajmą się wszelkimi nieporozumieniami z zespołem bezpieczeństwa Trumpa, a Deary rozwiąże wszelkie spory.

„Agenci FBI będą uczestniczyć i obserwować proces skanowania, aby utrzymać łańcuch dowodów” – napisał rząd.

W poprzednich zeznaniach Departament Sprawiedliwości argumentował, że specjalny mistrz jest niepotrzebny i że jako były prezydent Trump nie może domagać się przywileju wykonawczego w śledztwie. Prokuratorzy stwierdzili również, że tymczasowe uniemożliwienie rządowi wykorzystania dokumentów w śledztwie zagrażałoby bezpieczeństwu narodowemu.

Polecił Deary’emu zakończyć przegląd do 30 listopada i chociaż nie podał harmonogramu, kiedy ta część powinna zostać ukończona, powiedział, że sortowanie tajnych dokumentów powinno być priorytetem. Powiedział, że Departament Sprawiedliwości uważa, że ​​poniedziałkowa propozycja pomoże w przeprowadzeniu „skutecznego i terminowego” przeglądu.

Oto, co należy wiedzieć o przeglądzie dokumentów Trumpa przez Special Master Deary

Deary – który pracował w Sądzie Nadzoru Wywiadu Zagranicznego, który zajmuje się wrażliwymi sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa narodowego – powiedział w zespole Trumpa, że ​​rząd powinien rozpocząć przegląd tajnych dokumentów w przyszłym tygodniu.

READ  Raport wojenny Hezbollahu – News 7 World

W poniedziałkowym wniosku Departament Sprawiedliwości zwrócił się do National Archives and Records Administration – agencji federalnej odpowiedzialnej za prowadzenie i monitorowanie akt rządowych – o nakłonienie Deary’ego do przeprowadzenia przeglądu.

Zaproponowała również, aby Dearie przeprowadzała ze stronami cotygodniowe przeglądy za pośrednictwem wideo lub audiokonferencji w celu rozwiązania problemów i zapewnienia sprawnego funkcjonowania procesu przeglądu.

Rząd powiedział, że sprawdził już wszystkie skonfiskowane dokumenty, zanim Trump zwrócił się do specjalnego mistrza, który oddzieli te, które powinny być chronione przed śledczymi ze względu na tajemnicę prawnika-klienta. Ta komisja filtracyjna, autoryzowana przez sędziego pokoju, który wydał nakaz przeszukania, odłożyła 64 zestawy dokumentów – około 520 stron – które według rządu można uznać za chronione tajemnicą prawnika-klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *