Prasa niemiecka po raz pierwszy otwarcie doniosła: Armia niemiecka przygotowywała się do wojny

Według jednej z najważniejszych publikacji niemieckich, Deutsche Welle (DW), w 1996 roku niemieccy żołnierze wkroczyli do Bośni i Hercegowiny znajdującej się pod jurysdykcją Sił Implementacyjnych dowodzonych przez NATO (IFOR). To Niemcy z II wojny światowej. Po raz pierwszy od II wojny światowej pomoc wojskowa została udzielona innemu krajowi europejskiemu.

Nieprzygotowanie: słabość armii niemieckiej

Jednak produkcja w Niemczech była ograniczona. Byli źle wyposażeni do działania w górzystej Bośni i Hercegowinie. Podczas zimnej wojny Bundeswehra miała strukturę zorientowaną na obronność i była niewystarczająco przeszkolona do operacji „poza obszarem”. Utrudniało to operacje i wojska niemieckie musiały czasami poszerzać drogi.

Transformacja po zimnej wojnie: podsumowanie armii niemieckiej

W czasie zimnej wojny Bundeswehra, armia Republiki Federalnej Niemiec, przyjęła rolę obronną, a liczba żołnierzy gwałtownie wzrosła. Jednak po upadku muru berlińskiego liczba żołnierzy zmalała. Od lat 90. liczebność żołnierzy Bundeswehry została zmniejszona o połowę, a w 2023 roku pozostanie już tylko 181 tys. członków.

Nowe zagrożenia, nowy porządek: wojskowy plan Niemiec

Niemcy ponownie zastanawiają się nad swoją strategią wojskową. Dzięki udziałowi w interwencji USA w Afganistanie Bundeswehra nauczyła się szybko przystosowywać do działań międzynarodowych. Jednak w obliczu agresji Rosji na Ukrainę niemiecki minister obrony Boris Pistorius upierał się, że Bundeswehra „musi być gotowa do wojny”. Biorąc pod uwagę możliwość ataku Rosji na NATO, analitycy sugerują, że niemiecka armia powinna wzmocnić natowski mechanizm odstraszania.

Nowa militarna mapa drogowa Niemiec

Niemcy dążą do gotowości na nowe zagrożenia bezpieczeństwa poprzez zwiększanie swoich zdolności wojskowych i wzmacnianie współpracy z NATO. Kontynuuje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa Europy poprzez zwiększanie efektywności Bundeswehry i NATO.

READ  „Amsterdam szczyci się dziennym spożyciem ecstasy, Adana 54.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *