Najbogatsi ludzie świata działają w sektorze technologii

Według Listy Światowych Miliarderów Bernard Arnold, dyrektor generalny francuskiego LVMH Holding, działającego w branży pekan, po raz drugi znalazł się na szczycie listy najbogatszych świata z majątkiem wynoszącym 233 miliardy. Dolary.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na liście zapisali się także przedsiębiorcy działający w branży technologicznej. Elon Musk, właściciel znanych na całym świecie firm technologicznych, takich jak Tesla, SpaceX, Neuralink i X (Twitter), zajmuje drugie miejsce na liście z majątkiem wartym 195 miliardów dolarów. W ubiegłym roku Musk zajął drugie miejsce na liście z majątkiem wartym 180 miliardów dolarów.

Trzecie miejsce zajmuje Jeff Bezos, założyciel platformy e-commerce Amazon. Peso, które wzrosło szczególnie wraz z nadejściem Covid-19, było w stanie zwiększyć swoje bogactwo ze 113 miliardów dolarów w 2020 roku, czyli roku rozpoczęcia pandemii, do 177 miliardów dolarów rok później. W 2022 roku Bezos miał aktywa o wartości 171 miliardów dolarów, które w 2023 roku spadną do 114 miliardów dolarów. W tym roku Bezos ponownie wspiął się na listę, a jego majątek wynosi 194 miliardy dolarów.


Zuckerberg potroił swój majątek

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, obsługującej najpopularniejsze na świecie aplikacje społecznościowe, takie jak WhatsApp, Instagram i Facebook, zwrócił uwagę jako jeden z przedsiębiorców, którzy najbardziej powiększyli swój majątek na liście 2024.

Zuckerberg, który w zeszłym roku zajmował 16. miejsce na liście z majątkiem wartym 64,4 miliarda dolarów, w tym roku niemal potroił swój majątek i zajął czwarte miejsce na liście z majątkiem wynoszącym 177 miliardów dolarów.

Założyciel i dyrektor generalny Oracle Larry Ellison znajduje się na 5. miejscu, założyciel Microsoftu Bill Gates na 7. miejscu, były dyrektor generalny Microsoft Steve Ballmer na 8., a współzałożyciel Google Larry Page na 10. miejscu.


Majątek właściciela TikToka wynosi 43,4 miliarda dolarów

READ  Bill Gates w dalszym ciągu wspiera fabrykę sztucznej inteligencji Microsoftu w Chinach

Założyciel ByteDance, Zhang Yiming, właściciel aplikacji TikTok, nie znalazł się na liście 10 najlepszych chińskich gigantów technologicznych, ale uplasował się na 27. miejscu.

Wartość netto Yiming wynosi 43,4 miliarda dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *