Pomarańczowy kombinezon dla Eilema Doka, szary dla syna! „Żadnego śladu uśmiechniętej twarzy”

Timur Sihandimur (17 l.) i jego matka Aylem Dok, którzy 1 marca w Stambule spowodowali śmierć Oguza Murata Asiego, jadąc bez prawa jazdy, stawili się przed sędzią w Stanach Zjednoczonych, skąd uciekli. Matka i syn sądzili osobno przed sądem im. Johna Josepha Mowgliego w Bostonie. Podczas rozprawy, podczas której omawiano jego ekstradycję do Turcji, prawnik Doka zażądał oddalenia sprawy i postawienia Doka przed sądem bez aresztu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Tunç: Wysiłki będą kontynuowane

Sędzia zdecydował, że areszt Doke’a będzie kontynuowany, a następna rozprawa odbędzie się 27 czerwca. Jeśli chodzi o Timura Sihandimura, którego matka stawiła się na rozprawie około 2,5 godziny później, sędzia zdecydował o kontynuacji jego aresztu i odroczył rozprawę do 20 czerwca. „Będziemy kontynuować niezbędne wysiłki mające na celu ekstradycję podejrzanych ze Stanów Zjednoczonych do naszego kraju w celu wymierzenia sprawiedliwości” – oznajmił minister sprawiedliwości Yilmaz Tunç w oświadczeniu na temat tej sprawy. Cihandimur został wezwany do ekstradycji swojej matki Aylem Dok do Turcji za „morderstwo i zranienie przez zaniedbanie” oraz „w celu ochrony sprawcy”. Cihandimur był obywatelem USA i wobec jego matki toczyło się oddzielne śledztwo na tej podstawie, że Turcja złożyła dwa odrębne wnioski o ekstradycję.

class=”medyanet-inline-adv”>

„Żadnego śladu uśmiechniętej twarzy”

Członkowie rodziny Aci również śledzili śledztwo w USA. Lütfiye Çiçek, kuzynka ojca Oğuza Murata Aci, Özera Aci, broniła Eylem Tok, mówiąc, że jest matką i pytając: „Co to za macierzyństwo? „Matka została bez dziecka, dziecko została bez ojca” – powiedział. Matka Asi, Pervin Asi, była bardzo zainteresowana wyrazem twarzy Aylem Dok. Cisek powiedział: „Kiedy zobaczyła ich w Nowym Jorku, uśmiechnięta twarz na tym zdjęciu była dla niej wielkim smutkiem. Ale dziś nie ma śladu. „Nie mają nikogo, kto by ich wspierał” – powiedział.

READ  Jedna po drugiej napływały straszne wieści: popełniono 7 kobietobójstw

Pomarańczowe płaszcze dla mamy i szare płaszcze dla syna.

▪ Aylem Dok został przywieziony na przesłuchanie w pomarańczowym mundurze więziennym.
▪ Taimura Sihandimura wprowadzono na salę w jasnoszarym płaszczu, bez kajdanek.
■ Po rozprawie Esat Gök, założyciel Turks in Boston, tak opisał to, co wydarzyło się na sali sądowej: „Oczywiście zajmie to dużo czasu, ale problem, który widzimy w środku, mamy przeczucie i nadzieję, że jest on słuszny . Postawa sędziego lub postawa sędziego będzie dla nas korzystna. „Jak to jest być matką mordercy?” Zapytałam. Allahu Akbar również powiedział. Nie powiedział nic więcej. Być może więc podszedł do tego z nieco cynicznym podejściem, ale jesteśmy pewni, że słono zapłaci za tę cyniczną postawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *