Podróż misji Ax-3, w której uczestniczył pierwszy turecki astronauta Kayseri, można było oglądać w Centrum Nauki Kayseri.

Uczniowie, którzy odwiedzili Centrum Nauki Kayseri, jedno z 6 centrów nauki wspieranych przez TÜBİTAK, wzięli udział z rodzinami w różnych warsztatach na dzień przed rozpoczynającą się dziś wieczorem misją kosmiczną pierwszego tureckiego astronauty Alpera Gezeravcı.

Kierownik Centrum Nauki w Kayseri Şenay Kırkar powiedział, że wielu uczestników z Centrum Nauki w Kayseri śledziło podróż kosmiczną pierwszego tureckiego astronauty, Alpera Gezeravcı.

Kırkar powiedział, że to wydarzenie, pierwsza misja kosmiczna Turcji, jest wydarzeniem historycznym, dodając, że Alper Gezeravcı również wspierał programy Centrum Nauki.

Nalegając, aby kontynuowali przełożony wczoraj projekt, Kırkar powiedział, że oprócz działań prowadzono rozmowy kosmiczne z astronomem z Obserwatorium w Antalyi.

Kırkar dodał, że w wywiadach przekazywano informacje na temat świadomości kosmicznej, sposobu, w jaki Albert Kesaravsi poleci w kosmos oraz podpis astronauty na 13 eksperymentach naukowych.

W ramach programu ustawione w centrum kino oglądało na żywo lot kosmiczny pierwszego tureckiego astronauty, Alpera Gezeravcı.

Dzieci i rodziny, które śledziły podróż Gezeravcı, nagrywały ten moment na swoich telefonach komórkowych.

Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej
Rozpoczyna się podróż kosmiczna Turcji: mieszkańcy Stambułu wyglądają na żywo na placu Taksim
W Hade odbył się wiec poparcia dla Strefy Gazy w odpowiedzi na terroryzm
Ze Stambułu wysłano pierwszą turecką misję kosmiczną
READ  Lily Gladstone gwiazdą filmu science-fiction Charliego Kaufmana – Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *