Podpisano protokół ustaleń między Turcją a Iranem w dziedzinie nauki, przemysłu, technologii i innowacji.

Minister Przemysłu i Technologii Mehmeta Fathi KasiraPowiedział, że podpisano protokół ustaleń między Turcją a Iranem obejmujący współpracę w dziedzinie nauki, przemysłu i technologii, powiedział: „Dzięki temu porozumieniu Turcja i Iran, jako dwa ważne i potężne kraje w regionie, będą się promować. Wspierać współpracę w dziedzinie nauki, przemysłu, technologii i innowacji w celach pokojowych.” – powiedział.

Kacır, jak wynika z jego konta w mediach społecznościowych, jest prezydentem i liderem AKP Recepa Tayyipa Erdogana i Prezydent Iranu Ibrahim jest liderem Opowiedział o ósmym posiedzeniu Rady Współpracy Wysokiego Szczebla Turcja-Iran, które odbyło się pod jego przewodnictwem.

Kliknij – Erdogan: Nie zerwiemy powiązań gospodarczych i handlowych z sąsiednim Iranem z powodu sankcji.

Minister Kasir w swoim oświadczeniu stwierdził, co następuje:

„Podpisaliśmy protokół ustaleń w sprawie współpracy naukowej, przemysłowej i technologicznej pomiędzy Ministerstwem Przemysłu i Technologii Republiki Turcji a Wiceprezydentem ds. Nauki i Technologii Iranu. Dzięki temu porozumieniu Turcja i Iran, dwa ważne i potężne Kraje regionalne będą współpracować w nauce, przemyśle, technologii i w celach pokojowych. „Będzie zachęcać i wspierać współpracę w obszarach innowacji”.

Kliknij – Prezes Banku Centralnego uczestniczy w protokole: Prezydent Iranu Hafiz Kaye Ergan nie podaje dłoni

Kliknij – Erdogan i prezydent razem: Turcja i Iran podpisują 10 nowych porozumień

READ  Ekscytujący raport naukowców: Odkrycie kosmitów jest teraz kwestią czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *