Pierwszy test oddechowy Covid-19 autoryzowany przez FDA

FDA powiedziała, że Alkomat InspectIR Covid-19, który jest mniej więcej wielkości bagażu podręcznego, może być używany w gabinetach lekarskich i mobilnych placówkach badawczych. Może dać wyniki w mniej niż trzy minuty.

System rozdziela i identyfikuje mieszaniny chemiczne w celu wykrycia pięciu związków związanych z zakażeniem SARS-CoV-2.

Badanie alkomatu InspectIR wykazało, że dokładnie zidentyfikował ponad 91% próbek dodatnich i prawie 100% próbek ujemnych. Podobną czułość stwierdzono w innym badaniu, które koncentrowało się na wariancie koronawirusa Omicron. Jednak pozytywny wynik powinien zostać potwierdzony testem PCR, powiedziała FDA.

„To kolejne narzędzie, a ogłoszenie FDA sugeruje, że jest dość dokładne i stosunkowo przyjazne dla użytkownika” – dr. Emily Volk, przewodnicząca College of American Pathologists, certyfikowanej przez zarząd patologa anatomiczno-klinicznego, powiedziała w piątek.

„Czeka, aby zobaczyć, jak szeroko zostanie to przyjęte” – powiedział Volk. „To może zależeć od tego, jak drogie jest”.

W piątkowym e-mailu do CNN InspectIR Systems powiedział, że nie podaje ceny maszyny ani kiedy będzie ona dostępna.

Zezwolenie agencji „jest kolejnym przykładem szybkiej innowacji zachodzącej w testach diagnostycznych na COVID-19”, dr. Jeff Shuren, dyrektor Centrum Urządzeń i Zdrowia Radiologicznego FDA, powiedział w oświadczeniu. „FDA nadal wspiera rozwój nowatorskich testów COVID-19 w celu rozwoju technologii, które mogą pomóc w rozwiązaniu obecnej pandemii i lepszej pozycji Stanów Zjednoczonych w kolejnej sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego”.

READ  Sprzeczny raport mówi, że jest już za późno, aby porzucić półprzewodnikowe przyciski iPhone'a 15 Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *