Bohaterskie poczynania Trae Younga pomagają Hawksowi „zajmować się biznesem” dzięki wygranej w grze wstępnej z Cavalierami

W obliczu dwucyfrowego deficytu pod ciężarem hałaśliwego otoczenia drogowego i przy centrum startowym Clint Capela z powodu kontuzji kolana Atlanta Hawks weszli do przerwy w piątkowym meczu wstępnym przeciwko ponurym kursom.

Do tego czasu główny trener Hawks, Nate McMillan, głosił swoim zawodnikom „wierzę”, ale McMillan najbardziej wierzył, że sukcesy jego drużyny w minionym sezonie – w dotarciu do finałów Konferencji Wschodniej w zeszłym sezonie – pomogą im przetrwać w starciu z twardą drużyną Cleveland Cavaliers.

„Ten zespół jest stworzony na takie chwile” – powiedział McMillan.

Ale przede wszystkim McMillan wiedział, że rozgrywający All-Star Hawksa Trae Young był specjalnie zbudowany na takie momenty, a to Young dostarczył najwięcej, zdobywając 38 punktów, w tym błyskotliwe 32 w drugiej połowie, co pozwoliło przypieczętować zwycięstwo 107-101.

Po wielkiej nocy Younga, Hawks zmierzą się z Miami Heat, najlepiej rozstawionym zespołem Konferencji Wschodniej, w serii play-off pierwszej rundy, która rozpocznie się w niedzielę w Miami.

„Trae jest bardzo pewny swojej gry, swoich umiejętności i nadal wierzy” – powiedział McMillan. Trae bardzo wierzy w swoją grę, swoje umiejętności i nadal wierzy. Nie widziałem żadnej paniki w jego grze. Wyszedł w drugiej połowie. [and] pozostał agresywny. Te strzały zaczęły padać, te same strzały, które oddał w pierwszej połowie, zaczęły padać w drugiej połowie.”

Young strzelił 4 z 11 z odległości 3 punktów i wykonał kilka łamiących kręgosłup strzałów, które pomogły Hawksowi utrzymać prowadzenie w późnej fazie gry. Na dokładkę dodał dziewięć asyst.

„Na początku gry robili kilka odczytów i dokonywali zmian, a ja próbowałem zaangażować moich kolegów z drużyny” – powiedział Young. „Opuściłem kilka strzałów, ale musiałem pozostać agresywny i to wszystko, co zrobiłem w drugiej połowie”.

Hawks wyszli na pierwsze prowadzenie pod koniec trzeciej kwarty po trafieniu za 3 Younga, który strzelił po 16 punktów w każdej trzeciej i czwartej kwarcie i nie zanotował straty w drugiej połowie. Jego bohaterstwo pomogło zespołowi pokonać 14-punktowy deficyt w drugiej połowie.

READ  Wyłonił się nowy plan od włoskiego premiera, który podobno omawiał z Erdoganem kwestię afrykańskich migrantów.

– Oddawał strzały z kręgu skoków – powiedział trener Cavaliers JB Bickerstaff.

Young zdobył lub asystował w 43 z 56 punktów w drugiej połowie dla Hawks, co stanowi więcej punktów niż Cavaliers w drugiej połowie (40), według ESPN Stats & Information.

„Po prostu zajęliśmy się biznesem” – powiedział Young. „Drużyna, którą dziś pokonaliśmy, zdecydowanie zasłużyła na miejsce w playoffach, ale w tym roku jest tak ciężko. Nie byli w stanie tego zrobić. To tylko świadectwo dla naszego zespołu, że walczyliśmy dalej”.

Cavaliers wyskoczyli na dwucyfrową przewagę w 38-punktowej pierwszej kwarcie za gorącym 3-punktowym rzutem z Lauri Markkanen, który zdobył 17 punktów w pierwszej połowie i zatonął 5 z 8 z zakresu 3 punktów przed przerwą. Markkanen prowadził Cavaliers z 26 punktami i Girlanda Dariusza dodano 21 dla zespołu naładowanego obiecującymi młodymi talentami.

– To była najlepsza zabawa, jaką miałem od czasu, gdy grałem w NBA – powiedział po meczu główny trener Cavaliers, JB Bickerstaff. „To była najbardziej wyjątkowa grupa facetów, w jakiej kiedykolwiek byłem. Nie byłem w grupie facetów, którzy tak bardzo troszczą się o siebie nawzajem i bardziej troszczą się o grupę niż jakiekolwiek indywidualne wyróżnienia lub osiągnięcia. czy cały rok był dla większego dobra zespołu. To wyjątkowe być razem, i jestem wdzięczny i doceniam. ”

Cavaliers All-Star centrum Jarrett Allen powrócił do wyjściowego składu po opuszczeniu 19 meczów ze złamanym lewym palcem. Allen nie grał od 6 marca, ale zakończył z 11 punktami i trzema zbiórkami.

Jastrzębie stracili Capelę w pierwszej połowie, gdy Cavaliers centrowało Evan Mobley upadł na kolano Capeli. Capeli trzeba było pomóc w zejściu z boiska z tym, co Hawks później nazwali przeprostem prawego kolana. Jego dostępność przeciwko Heatowi jest niejasna, a McMillan powiedział, że nie ma żadnych aktualizacji.

„Myślę, że wszyscy po prostu wnieśli trochę więcej, kiedy wyszedł” – powiedział Young, co jest lekkim niedomówieniem, biorąc pod uwagę jego drugą połowę.