Elon Musk klaszcze, gdy saudyjski książę wypowiada się o potencjalnym przejęciu Twittera

Dyrektor generalny Tesli Elona Muska oklaskiwał po tym, jak saudyjski miliarder książę Alawaleed bin Talal odrzucił jego ofertę zakupu Twittera za 43 miliardy dolarów.

„Nie wierzę, że proponowana przez @elonmusk oferta (54,20 USD) zbliża się do rzeczywistej wartości @Twitter, biorąc pod uwagę perspektywy jego wzrostu” – napisał w czwartek Alaweed. „Będąc jednym z największych i długoterminowych udziałowców Twittera, [Kingdom Holding Company] i odrzucam tę ofertę.”

AKCJONARIUSZE TWITTERA ZWYCIĘŻAJĄ W POSZUKIWANIU SPRAWIEDLIWOŚCI ELONA MUSKA

Alaweed posiada 4,45% udział w Twitterzepodczas gdy Kingdom Holding, firma jest właścicielem, jest właścicielem 0,72% firmy.

Elon Musk gestykuluje podczas przemawiania podczas konferencji prasowej w obiekcie Starbase SpaceX w pobliżu Boca Chica Village w południowym Teksasie 10 lutego 2022 r. (Zdjęcie JIM WATSON / AFP za pośrednictwem Getty Images / Getty Images)

„Ciekawe”, bezczelnie odpowiedział Musk na Twitterze. „Tylko dwa pytania, jeśli mogę. Ile Twittera posiada Królestwo, bezpośrednio i pośrednio? Jakie są poglądy Królestwa na dziennikarską wolność słowa?”

Prawo Arabii Saudyjskiej nie zapewnia wolności słowa ani wolności prasy, Departament Stanu USA zgłoszone w 2018 roku.

„Środki masowego przekazu i wszelkie inne środki wyrazu powinny posługiwać się językiem obywatelskim i uprzejmym, przyczyniać się do edukacji narodu i umacniać jedność” — precyzuje Ustawa Zasadnicza. „Mediom zabrania się popełniania czynów, które prowadzą do nieładu i podziałów, wpływają na bezpieczeństwo państwa lub jego public relations lub godzą w godność i prawa człowieka”.

Władze są odpowiedzialne za regulowanie i określanie, które wypowiedzi lub wypowiedzi zagrażają bezpieczeństwu wewnętrznemu, a rząd może zakazać lub zawiesić działalność mediów, jeśli uzna, że ​​naruszyły one prawo prasowe i publikacyjne.

Administracja Bidena odtajnione raport z zeszłego roku, raport, który obwiniał księcia Arabii Saudyjskiej Mohammeda bin Salmana o zatwierdzenie operacji schwytania lub zabicia dziennikarza i dysydenta Jamala Khashoggi.

To zdjęcie z długiej ekspozycji pokazuje ślad grupy satelitów Starlink SpaceX przechodzących nad Urugwajem, widziany z terenów wiejskich, około 185 km na północ od Montevideo w pobliżu Capilla del Sauce, Departament Florydy, 7 lutego 2021 r. (Zdjęcie: MARIANA SUAREZ / AFP za pośrednictwem Getty Images / Getty Images)

Departament Sprawiedliwości oskarżył w 2019 r. dwóch byłych pracowników Twittera, oskarżając ich o szpiegostwo dla Arabii Saudyjskiej w celu namierzenia krytyków reżimu. Kiedy podcaster Alex Barredo zwrócił na to uwagę Muska, wyraził on zainteresowanie historią.

Ruchy Muska na Twitterze poprawiły kurs akcji firmy.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Wartość rynkowa giganta mediów społecznościowych osiągnęła 40 miliardów dolarów, kiedy ujawnił w tym miesiącu swoje 9,2% udziałów w firmie, według Dow Jones Market Data Group, co stanowi wzrost z 29,9 miliarda dolarów w styczniu. 31, kiedy po raz pierwszy zaczął ładować akcje bez wiedzy inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *