Ostrzeżenie meteorologiczne… Kod żółtego ostrzeżenia w 6 prowincjach! Jak długo utrzymuje się deszcz? prof. Dr. Orhan Şen wyjaśnił

class=”medyanet-inline-adv”>

Ostatnia letnia pogoda w Stambule zniknęła, zastąpiona chłodną, ​​pochmurną i czasami deszczową pogodą. Ponieważ w megamiastu spodziewane są ciągłe i lokalne opady deszczu, Departament Meteorologii wydał ostrzeżenie przed deszczem dla 6 prowincji.

Alarm Sari Kotlu

Wydano żółte ostrzeżenie dla miast Ankara, Bolu, Çankırı, Kastamonu, Kırıkkale i Karabük. W oświadczeniu dodano: „Ponieważ oczekuje się, że miejscami będzie mocny, należy zachować ostrożność ze względu na możliwe wady”. Mówiono, że

Doradca meteorologiczny CNN TÜRK prof. Dr. Orhan Şen udostępnił prognozę pogody na swoim koncie w mediach społecznościowych. Şen wydał następujące oświadczenia:

Dziś w niedzielę na wschód od Marmara, środkowa Anatolia, w głębi lądu Morza Czarnego pada deszcz. Po południu w okolicach Ankary, Çankırı, Bolu, Karabük i Kastamonu opady deszczu będą obfite. Temperatury na północy są średnie.

class=”medyanet-inline-adv”>

Transport pyłu występuje we wschodniej części Morza Śródziemnego i południowo-wschodniej Anatolii.

Dziś w regionach Marmara i Morza Czarnego wiatry północne są chłodniejsze. Temperatury są poniżej średniej. Tak będzie przez kolejne 2-3 dni. W regionach południowych i na Morzu Egejskim jest cieplej niż zwykle. Dziś deszcz w Stambule, 17°C. Ankara, w południe silny deszcz, 24°C. Izmir, 26. Ankara, 28°C.

Meteorologia... Ile dni będzie obowiązywał żółty kod alarmowy w 6 województwach?  Dr.  Orhan Şen wyjaśnił

Gubernator Ankary ostrzega obywateli przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. W raporcie zawarto następujące stwierdzenia.

Według najnowszych danych otrzymanych z Centrum Analiz i Prognoz Dyrekcji Generalnej Meteorologii; Szacuje się, że burze spodziewane nad Ankarą w niedzielę 28 kwietnia 2024 r. nasilą się po południu i wzmocnią się w głębi lądu. Zachowaj ostrożność i czujność wobec negatywnych skutków, takich jak gwałtowne powodzie, powodzie, błyskawice, lokalny grad, nagłe silne wiatry i krótkotrwałe burze oraz zakłócenia w ruchu.

Meteorologia... Ile dni będzie obowiązywał żółty kod alarmowy w 6 województwach?  Dr.  Orhan Şen wyjaśnił
READ  Czwartego lipca podróżujący po Stanach Zjednoczonych napotykają tysiące opóźnień i odwołań lotów oraz wyższe ceny paliwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *