Pierwsza reakcja İmamoğlu na spisek dotyczący „zepsutego autobusu” w Başakşehir: „Wy, przyjaciele o słabych umysłach…”

Gmina metropolitalna Stambułu (IMM) zostanie pionowo połączona z tramwajem Alibeyköy-Eminönü. „Linia tramwajowa Eyüpsultan-Bayrampaşa” Zorganizowanie podpisania umowy i ceremonii rozpoczęcia działalności

Zgoda na rozpoczęcie robót budowlanych; Został on podpisany pomiędzy Sekretarzem Generalnym IMM Can Akınem Çağlarem a przedstawicielem firmy wykonawczej Tuncayem Ersevenem na podstawie zeznań przewodniczącego IMM Ekrema İmamoğlu, zastępcy CHP Oğuza Kaana Salıcı i ustawodawcy partii CHP Mahira Yüksela.

Imamoglu wygłosił przemówienie po ceremonii podpisania umowy: „Chcielibyśmy, aby podpis, który podpisaliśmy pierwszego dnia Ramadanu, okazał się korzystny i aby został sfinalizowany bez żadnych problemów i najmniejszego nieszczęścia”. powiedział.

„Za nasze historyczne osiągnięcia w produkcji systemów szynowych…”

Podkreślając, że inwestycje takie jak tramwaje i metro są bardzo ważne dla wizji Stambułu, Imamoglu powiedział: „Dzisiaj zaczynamy odliczanie do naszego tramwaju Ayup Sultan-Perambasa, w ramach którego planujemy przedłużenie tramwaju Eminon-Alibekai z Ayup Sultan Paşani Paşan Paşan Pasan Pasan Pasan. „Jestem zachwycony możliwością dodania nowego elementu do naszych historycznych osiągnięć w produkcji systemów szynowych” – powiedział.

İmamoğlu stwierdził, że przedmiotowa pozycja, w której znalazły się wszystkie źródła finansowania, podobnie jak inne projekty, nie została uwzględniona w ogólnym planie inwestycyjnym Dyrekcji ds. Budżetu Strategicznego Prezydenta w „bezsensowny i niewytłumaczalny sposób”. „Oczywiście wszyscy mieszkańcy Stambułu są w pełni świadomi, że takie podejście nie może nas już powstrzymać i że na pewno znajdziemy sposób na prowadzenie interesów z korzyścią dla społeczeństwa.” powiedział.

„To jest linia, w której znajduje się kredyt”

Zauważając, że mieli trudności z wyjaśnieniem „problemu braku podpisu” menedżerom przejętych instytucji finansowych, İmamoğlu powiedział:

„Na szczęście dzięki przejrzystości i odpowiedzialności naszej firmy oraz jej szanowanych pracowników nie napotkaliśmy żadnych problemów w tej kwestii. W tym sensie jest to linia, którą uważamy za godną zaufania. Tymczasem Plan Inwestycji Publicznych na rok 2024 obejmuje ponad 12 tysięcy projektów w całej Turcji. Ale oczywiste jest, dlaczego trasa tramwajowa Eyüpsultan-Bayrampaşa nie jest uwzględniona we wszystkich planach. Nie tylko to. Podobnie programy IMM nie są uwzględnione. Mamy ekologiczną spalarnię odpadów stałych, mamy tunele, mamy wiele projektów, których nie uwzględniono.

READ  15 lipca Czy transport publiczny jest bezpłatny czy płatny? 15 lipca 2023 Czy autobus lub transport publiczny są bezpłatne w Stambule, Izmirze, Ankarze IETT, Metro, Metrobus, Marmaray? - Fotowiadomości

Następnie postanowiliśmy rozwijać tę linię, zwłaszcza własnymi zasobami. Ponieważ ważne jest, aby jak najszybciej zmniejszyć natężenie ruchu spowodowane dużymi wartościami przejazdów na trasie linii. W lutym ubiegłego roku jedna z prestiżowych firm w naszym kraju wygrała przetarg na ułożenie toru po całkowicie przejrzystym procesie. Dziś także je poznaliśmy. I proces się rozpoczął. Protokół podpisany. Po utworzeniu obiektu naziemnego rozpoczniemy ten proces przy użyciu własnych zasobów. Mam nadzieję, że w miarę upływu terminu zostanie to uwzględnione w planie i programie inwestycji. „Kiedy zdobędziemy dowody, wkrótce ukończymy tę linię łączącą Perambasę i Ayubsultan, bardzo szybko i wydajnie”.

Reakcja „BEYLİKDÜZÜ METRO” na Erdogana

İmamoğlu skrytykował fakt, że w planie inwestycyjnym nie uwzględniono wielu projektów, w tym metra Beylikdüzü. „Mimo środków w wysokości 500 milionów euro w najpotężniejszych instytucjach świata, Europejskim Banku Rozwoju Inwestycji i Francuskiej Agencji Rozwoju, nadal nie ma nic, co wyjaśniałoby, dlaczego nasz przetarg nie został uwzględniony w planie inwestycyjnym i nasz przetarg został zablokowany. Prawie 3 miliony ludzie tam czekają na tę inwestycję jako Stambułczycy. Nie powinna ona być uwzględniana w prezydenckim planie inwestycyjnym. Myślę, że prezydent na pewno wyjaśni Stambułowi. Czy to wszystko odbywa się na podstawie głosów? Przysięgam, nie rozumiem tego … Moja moralność, moje sumienie nie potrafią mi tego wytłumaczyć. To znaczy, nie da się tego nikomu wytłumaczyć. „Mam przed sobą dokument. Muszę go podpisać”. Nie rób tego”. Dlaczego? „On należy do tej partii” lub „Podpiszmy to”. Dlaczego? „On należy do tej partii” itd. Nie potrafię tego wytłumaczyć własnym wychowaniem, to jest jasne i oczywiste. Jeśli ktoś to wyjaśnia, niech to wyjaśni: „Podpisuję się pod tym, nie podpisuję się pod To.' Na te słowa wszyscy milkną: „Kto ma zesztywniały język i wargi, nie mogą mówić”. powiedział.

„Czasami najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest wybór.”

Zwracając się do obecnych w sali obrad kandydatów na burmistrza CHP Eyüpsultan Mithata Bülenta Özmena, kandydata na burmistrza Fatih Mahira Bolata i kandydata na burmistrza Bayrampaşa Hasana Mutlu, İmamoğlu zakończył swoje przemówienie następującymi słowami:

READ  Okrucieństwo w autobusie! Młoda kobieta prosi swojego chłopaka o pomoc...

„Czasami najlepszym rozwiązaniem tych problemów są wybory. Wybory przyniosą skutek, a siła demokracji i siła narodu mocno nim wstrząśną. Ponieważ my też walczymy o władzę narodu. Jesteśmy już służymy naszemu krajowi. Wynik przyjdzie i przywróci wszystkim rozsądek w ciągu miesiąca. Zobaczycie, że wszystko jest podpisane. W związku z tym całym sercem wierzę, że nasi obywatele będą głosować za prawdą, sprawiedliwością i prawem w wybory. Mówię: otwórzmy to miejsce razem z naszymi szanownymi prezydentami, bo cała trójka ma swoją wiedzę, umiejętności, talent, jakie jest państwo, naród. Moich trzech chłopaków, którzy są gotowi do tej pracy z tym, czym jest środki, wychowanie, pochodzenie itp. Z całego serca wierzę, że ci trzej goście przyniosą ogromne korzyści naszym trzem okręgom i zbudują bardzo mocne programy.

Imamolu odpowiadał na pytania dziennikarzy

Po ceremonii podpisania Imamoglu odpowiadała na pytania dziennikarzy dotyczące porządku obrad.

İmamoğlu powiedział: „Prezydent wyraził pańskie hasło: „Naprzód pełną parą” i powiedział „powodzenia”. Jak byś odpowiedział na pytanie, „Właściwie oglądałem to kilka razy, kiedy o tym usłyszałem. Więc tak jak powiedziałem: «Pan Prezydent pewnego dnia będzie na mnie głosował». To właśnie przyszło mi do głowy, kiedy to usłyszałem. Innymi słowy, osoba, na którą głosujesz, mówi „pełna prędkość, powodzenia”. Być może masz to na myśli. Dlatego myślę, że to zdanie pojawia się, gdy chodzi o to, kto ma prawo do głosowania. Dziękuję mu. Nasza droga jest jasna. Nie martwcie się. Zadbajmy o to, aby nasz Stambuł miał kolejnych 5 lat sukcesów. Takie właśnie uczucie mi to daje. „Niech droga będzie jasna” On odpowiedział.

Odpowiedź prezydenta: „Ile tuneli zbudował?”

Imamoglu, Prezydent Erdogan, „Pięć lat w Stambule dobiegło końca. Ile metra stworzył IMM? „On jest właścicielem tego, co robimy”. I jeszcze pytanie o raportowanie Jeśli pominiesz znak, jest mało prawdopodobne, że zobaczysz 65 kilometrów, które ktoś pokonał. Oznacza to, że jest daleko od Stambułu. Mam nadzieję, że pewnego dnia będzie miał szansę dołączyć do obywateli i przejechać się metrem. Czekamy. „Możemy to nosić, nosić, przenosić”. On odpowiedział.

READ  Prezes Banku Centralnego Hafiz Gaye Ergan rezygnuje! - Wiadomości gospodarcze z ostatniej chwili

Odpowiedź „Zrezygnuj” dla firmy: „Najpierw przeprosi naród”

Dziennikarze pytali Imamoglu, co powiedział o nim jego rywal Murad Kurum. „Burmistrz na pół etatu” Wyrażenie i „Jeśli zobaczę te zdjęcia przystanków autobusowych i przystanków metra, złożę rezygnację”. Poprosił także o opinię na temat raportu.

Imamoglu odpowiedział na to pytanie: „Jest wiele rzeczy w jego życiu, z którymi musi się pogodzić. Ale dopóki nie przeprosi narodu, nigdy nie wypowiem jego słów, które wskazywałyby na tę niższość. Każdy, kto naśmiewa się z restauracji Kenta i dostaw mleka, powinien najpierw z całego serca przeprosić ten naród. Przejęzyczenie… jedno słowo może powalić język. On jest zwyczajny. Ale to nie jest przejęzyczenie. „Najpierw przeprosi rodaków, a potem będę mógł z nim porozmawiać”. On odpowiedział.

„Znowu ci inteligentni goście kręcą o zakłócaniu spokoju autobusu…”

Wspominając strzelaninę do autobusu miejskiego w Basaksehir, udając, że jest uszkodzony i udostępniając go w mediach społecznościowych, Imamoglu powiedział:

„Znowu ci głupi przyjaciele, którzy robią zdjęcia zepsutemu autobusowi… Nie wiem, czy ci głupi przyjaciele nazywają się agencją, ale jeszcze głupsi przyjaciele, którzy pracują dla tej agencji, jak się nazywają, impreza. , menadżerze, to, to, tamto, tak mi przeszkadza, że ​​jest mi to obojętne. To właściwie normalna sytuacja. Jest to stanowisko niemoralne. Ale nasza rasa to widzi. Niech Bóg obdarzy ich mądrością pierwszego dnia Ramadanu. Niech Bóg ich poprawi. Niech Bóg wszystkim pokaże właściwą drogę i poprowadzi ich na właściwą drogę. Życzę naszemu narodowi spokojnego Ramadanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *