Piątek 13. Prequel Series Crystal Lake w Peacock – The Hollywood Reporter

Szczęśliwi obozowicze? Jak umierający obozowicze.

W samą porę na Halloween, Peacock ogłosił, że od razu trafił do serialu Kryształowe JezioroDramat prequel oparty na serii przebojowych horrorów piątek 13.

Brian FullerPłodny twórca telewizyjny stojący za programami takimi jak Amerykańscy Bogowie I Star Trek: OdkrycieSeria zostanie napisana, pokazana i wyprodukowana przez A24 Studios, znane z rewelacyjnych filmów, takich jak Wszędzie i wszystko na raz A tegoroczny horror jeden-dwa cios, X I Perła.

piątek 13 Seria horrorów rozpoczęła się w 1980 roku i dała światu zamaskowanemu w hokeja slasherowi Jasonowi Voorheesowi, który głównie zabija na bujnych i malowniczych terenach Camp Crystal Lake (z wyjątkiem rzadkich wypadów do Nowego Jorku lub kosmosu).

Filmy już raz zrodziły seriale telewizyjne, a także powieści, gry wideo i franczyzy, które stały się częścią popkultury.

Przechodząc z Paramount do New Line, IP zostało uwikłane w skomplikowane umowy dotyczące praw autorskich i reżyser-producent oryginalnego filmu Sean S. Został uwikłany w wieloletni spór o prawa autorskie między Cunninghamem a oryginalnym scenarzystą Victorem Millerem.

W maju Miller wygrał, dając mu kontrolę nad scenariuszem i oryginalnymi postaciami. piątek 13 Nie ma tytułu ani dorosłego Jasona, ani nawet maski Hawkeye, która została wprowadzona dopiero w trzecim filmie.

Młynarz; Mark Toberoff, prawnik ds. praw autorskich, który odpowiedział Millerowi w tej sprawie; a Rob Parsamian pełnią rolę producentów wykonawczych w programie Peacock, który jest opisywany jako dramat i można go porównać Bates MotelSeria A&E trwała od 2013 do 2017 roku i była prekursorem klasycznego horroru Alfreda Hitchcocka z 1960 roku, Psycho.

Barsamian posiada obecnie prawa do teczki Millera, w tym tytuł i maska. Ten projekt wskazuje, że obie strony współpracują teraz i te elementy mogą się w pewnym momencie pokazać.

„Dowiedziałem się piątek 13 na bokach Znane potwory magazyn, kiedy miałem 10 lat i od tego czasu myślałem o tej historii” – powiedział Fuller w oświadczeniu. „Jeśli chodzi o horror, A24 podnosi poprzeczkę i przesuwa granice, a ja jestem podekscytowany zwiedzaniem kempingów. Kryształowe Jezioro pod ich sztandarem. I [NBCUniversal’s] Susan Rovner jest najlepsza w tym, co robi. To przyjemność i zaszczyt znów z nim pracować.

READ  I-80 zamyka się w Sierra, śnieg uderza na małej wysokości

Ze swojej strony Fuller ma barwny rekord. Jest najbardziej znany ze swoich uznanych przez krytyków, ale zakwestionowanych przez oceny faworytów Cuda, krzewiaste stokrotki (Pracował z Rovnerem podczas swojej kadencji w Warner Bros. TV)Umarłem jak ja I Hannibala. On wychował Star Trek: Odkrycie, amerykańscy bogowie i Anne Rice Kroniki wampirów i zostaje uwolniony lub z wszystkich trzech z powodu różnych czynników. Ostatnio wyprodukował filmy dokumentalne Queer for Fear: Historia queerowego horroru. Zgodnie z duchem Halloween Fuller powstał wcześniej Munsterowie Uruchom ponownie Droga przedrzeźniacza W przypadku NBC został on w końcu wyemitowany jako specjalny program w sieci.

piątek 13 to jedna z najpopularniejszych serii horrorów w historii kina i nie możemy się doczekać powrotu do tej historii w naszym nadchodzącym serialu „Crystal Lake” – powiedział Rovner, szef działu treści rozrywkowych w NBC Universal Television and Streaming. „Nie możemy się doczekać współpracy z Brianem Fullerem, utalentowanym, wizjonerskim twórcą, który wraz z naszymi niesamowitymi partnerami z A24 jest zachwycony, że jest wieloletnim przyjacielem i współpracownikiem. Rozwesel długoletnich fanów serii.

Fuller jest reprezentowany przez WME i Brillstein Entertainment Partners.

Leslie Goldberg przyczynił się do powstania tej historii.

Zaktualizowano 31 października, 16:23 Wyjaśnia zaangażowanie i status własności Barsamiana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *