Indyjska policja przedstawia zarzuty morderstwa w zawaleniu się mostu Morbi, w którym zginęły 134 osoby

Komentarz

NEW DELHI – władze indyjskie złożyły w poniedziałek zarzuty zabójstwa operatorów mostu wiszącego i aresztowały dziewięć osób. Turyści utonęli w rzece Machu w zachodnim stanie Gujarat po tym, jak co najmniej 134 osoby zginęły po zawaleniu się niedawno odnowionej kładki.

Oprócz zmarłych, wielu innych wciąż zaginęło od poniedziałkowego popołudnia, powiedział The Washington Post urzędnik policji Gudżaratu, Ashok Yadav. Niektóre placówki, powołując się na anonimowych urzędników, zgłoszone Liczba ofiar śmiertelnych może wynieść nawet 140 osób. Wypadek zdarzył się w Morby, nadrzecznym miasteczku znanym z wiktoriańskiego mostu i starego miasta, i miał miejsce pośród świątecznego gorączki. Turyści świętują święto Diwali wraz z Nowym Rokiem Gudżarati, który przypada 26 października tego roku.

Na zdjęciach: ponad 134 zginęło w wyniku zawalenia się mostu w Indiach

Filmy z tej sceny pokazały tłum pstrykający smartfonem zdjęcia z zatłoczonego mostu w niedzielny wieczór, który zaczął gwałtownie się kołysać, zanim się zawalił. Niektórzy urzędnicy szacowali, że na moście stłoczono do 400 osób – znacznie powyżej bezpiecznej granicy – ​​kiedy liny zawieszenia wygięły się i ustąpiły rozpiętości 760 stóp.

Farooq Adam Shanti, który mieszka w Morbi i stracił w wypadku swojego 18-letniego kuzyna Riaza Rehmana Patti, przybył na miejsce zdarzenia 10 minut po zawaleniu się mostu. Kilku gapiów przylgnęło do zawalonego mostu tuż nad wodą, wołając o ratunek. Inni czołgali się po jej torach i wracali na brzeg. Wielu innych utonęło.

– To było mylące – powiedziała Shanti.

Nagranie z monitoringu pokazuje zawalenie się zatłoczonego mostu dla pieszych w zachodnioindyjskim stanie Gujarat 30 października. Zginęło co najmniej 130 osób. (Wideo: Reuters)

Jego kuzyn utonął, ale jego przyjaciel Iqbal przeżył i Shanti pospieszyła do szpitala. Tam, jak powiedział, setki krewnych takich jak on chodziły z pokoju do pokoju, aby odzyskać ciała swoich bliskich, gdzie zwłoki były umieszczane w prawie każdym rogu. W pokoju o wymiarach 10 na 10 stóp, używanym do sekcji zwłok, lekarze byli „przytłoczeni”, powiedział Shanti.

READ  Zachodnie stany mają najwyższe cięcia w wodzie rzeki Kolorado

Ponieważ w poniedziałek kontynuowano działania ratunkowe, armia indyjska wysłała nurków marynarki wojennej na poszukiwanie ciał, a sonda wróciła do firmy, która pracowała nad renowacją i obsługą mostu. Wykonawca, Orewa, to duży producent znany z zegarków i produkcji Półroczny remont mostu został zakończony w piątek, w sam raz na rowery elektryczne, Gujarati New Year. Zostało ponownie otwarte dla turystów bez uzyskania pozwolenia od rządu, powiedział urzędnik miejski Sandeepsingh Jhala dla Indian Express.

Jala skrytykowała też operatorów mostowych za sprzedaż jak największej liczby biletów Bez ograniczania ruchu ludzi.

Po dniu śledztwa lokalna policja aresztowała dziewięć osób, w tym dwóch dyrektorów Orewy, dwóch wykonawców, trzech ochroniarzy i dwóch kasjerów, powiedział pod koniec poniedziałku funkcjonariusz policji Morbi. Przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do rozmów z mediami.

We wstępnej skardze lokalna policja nie wymieniła Orewy ani żadnej innej firmy, ale oświadczyła, że ​​wniesie zawinione oskarżenia o zabójstwo „firmie odpowiedzialnej za utrzymanie mostu” i „spółce zarządzającej”. Oskarżenie o zawinione zabójstwo nie jest równoznaczne z morderstwem i jest podobne do zabójstwa w amerykańskim systemie prawnym.

Co najmniej 132 osoby zginęły, gdy kładka dla pieszych zawaliła się w rzekę w Indiach

Rzecznik Orewy powiedział: „Wiele osób na środku mostu próbowało przejść z jednego pasa na drugi, gdy most się zawalił” – donosi Indian Express.

Nie jest jasne, dlaczego firma, która specjalizuje się w produkcji zegarów ściennych, rowerów elektrycznych i ceramiki, została zakontraktowana do obsługi mostu. W poniedziałek nie udało się uzyskać komentarza firmy, a lokalne media poinformowały, że jej biura są opustoszałe.

W Indiach za tandetną budowę przypisano szereg wypadków związanych z bezpieczeństwem publicznym. W 2019 roku sześć osób zginęło po zawaleniu się chodnika w pobliżu zabytkowego budynku dworca kolejowego Chhatrapati Shivaji w Bombaju. W 2011 roku ponad 30 festiwalowiczów zginęło, gdy most zawalił się w pobliżu miasta Darjeeling w Himalajach.

READ  Zboczony ojciec skazany na 18 lat i 9 miesięcy Oświadczenie zamieniło się w krew – Breaking Turkey News

Przedstawiony na oficjalnej stronie turystycznej Gujarat, most ma prawie sto lat i jest popularny wśród turystów. Został zbudowany przez księcia gudżarati, który był zafascynowany budownictwem. Vaji Tagore zbudował tory kolejowe, porty, świątynie i most, który był technologicznym spektaklem łączącym jego dwa pałace.

Premier Narendra Modi powiedział w niedzielę „głęboki żal” Zasmucony i powiedział, że próbował „Awaryjna Mobilizacja” Tuż przed tragedią w strefę katastrofy pospieszyły ekipy ratownicze, głównie kobiety i dzieci. Miał odwiedzić witrynę we wtorek.

Mahesh Lanka w Ahmedabadzie, Shams Irfan w Srinagarze, Anand Gupta w New Delhi i Jennifer Hassan w Londynie przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *