Największe na świecie wolnostojące cylindryczne akwarium eksploduje w Berlinie

  • Akwarium wylewa 1 milion litrów na główną drogę
  • „Dużo zdechłych ryb, śmieci” – gość hotelowy
  • Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana – poinformowała straż pożarna

BERLIN, 16 grudnia (Reuters) – Akwarium z około 1500 egzotycznymi rybami w Berlinie eksplodowało wcześnie w piątek, wylewając 1 milion litrów (264 172 galonów) wody i gruzu na główną drogę w ruchliwej dzielnicy Mitte, poinformowały służby ratownicze. .

Około 100 ratowników rzuciło się na miejsce, które jest kompleksem wypoczynkowym obejmującym hotel Radisson oraz muzeum i akwarium.

Sea Life Berlin oferuje przejażdżki szklaną windą przez Aquadome Aquarium, które ma 14 metrów (46 stóp) i jest uważane za największe wolnostojące cylindryczne akwarium na świecie.

Dwie osoby zostały ranne odłamkami szkła, a policja ewakuowała hotel na miejscu w obawie o możliwe uszkodzenie budynku.

„Po prostu chaos. Całe akwarium eksplodowało, a to, co pozostało, to całkowite zniszczenie. Dużo martwych ryb, śmieci” – powiedziała Reuterowi gość hotelowy Sandra Weiser.

Psy poszukiwawcze i ratownicze przeszukały parter budynku, który był zbyt pełen gruzu, aby ratownicy mogli się do niego dostać, ale nie było ofiar, poinformowała berlińska straż pożarna na Twitterze.

Rzecznik straży pożarnej powiedział Reuterowi, że nie jest jeszcze jasne, co spowodowało eksplozję akwarium Aquadome.

„Niewiarygodne” szkody

Sea Life poinformowało na swojej stronie internetowej, że w piątek będzie zamknięte z powodu incydentu. Firma nie odpowiedziała natychmiast na prośby Reutera o komentarz.

Ani strażacy, ani policja nie skomentowali losu ryby, chociaż policja poinformowała na Twitterze, że doszło do „niewiarygodnych szkód morskich”.

Około 350 osób przebywających w hotelu na kampusie zostało poproszonych o spakowanie swoich rzeczy i opuszczenie budynku, powiedział rzecznik straży pożarnej.

READ  Oświadczenie Mar-a-Lago: Sędzia zdecyduje, czy kluczowy dokument Trumpa został otwarty

Ponieważ temperatura na zewnątrz w Berlinie wynosiła -7 stopni Celsjusza (19,4 stopnia Fahrenheita), autobusy zostały wysłane do schronienia osób opuszczających hotele, podała policja.

Służby ratunkowe zamknęła główną drogę przy kampusie prowadzącą z Alexanderplatz w kierunku Bramy Brandenburskiej.

Jak podaje strona internetowa kompleksu DomAquaree, akwarium zostało ostatnio odnowione w 2020 roku. Podczas prac remontowych spuszczono całą wodę ze zbiornika, a ryby przeniesiono do akwarium znajdującego się w piwnicy budynku, w którym znajduje się konserwacja akwariów.

Napisane przez Rachel More i Marię Sheehan, montaż: Kirsty Noll, Emilia Sithole-Madaris i Gareth Jones

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *