Kolorado: 3 zabitych w katastrofie lotniczej w powietrzu

Trzy osoby zginęły w sobotę, gdy dwa samoloty rozbiły się w powietrzu w Kolorado, poinformowali urzędnicy.

Dwa samoloty zderzyły się w sobotę rano, powiedział zastępca szeryfa Boulder County, Joshua Bonafette. Samolot został znaleziony około 50 mil na północny zachód od centrum Denver. Według filii NBC 9 wiadomościKilka przecznic dalej zauważono inny samolot.

O 8:50 czasu lokalnego jednosilnikowa Cessna 172 i drugi samolot rozbiły się w pobliżu lotniska Vance Brand w Longmont, poinformowała w e-mailu rzeczniczka Federalnej Administracji Lotnictwa.

Dwie osoby były w Cessnie 172, powiedział rzecznik FAA. Według Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu na Twitterze Dochodzenie w sprawie zderzenia Cessny 172 z samolotem zidentyfikowanym jako Sonex Xenos w Longmont w stanie Colo.

„FAA i Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu zbadają sprawę” – powiedział rzecznik FAA. „NTSP pozostaje odpowiedzialny za dochodzenie i dostarczy dalsze aktualizacje”.

Cessna 172, znany również jako Skyhawk, to jeden z najsłynniejszych samolotów na świecie. Może pomieścić cztery osoby i jest powszechnie używany w szkoleniu lotniczym.

Zderzenia w powietrzu są rzadkie, a w Stanach Zjednoczonych w ciągu roku dochodzi do mniej niż 30 kolizji. Prawie zawsze dotyczą małych prywatnych samolotów lub statków wojskowych, a nie komercyjnych odrzutowców, i zwykle są wynikiem ludzkich błędów, takich jak nieporozumienia lub problemy z nawigacją.

Zgodnie z federalnymi przepisami lotniczymi, prywatni piloci muszą „widzieć i unikać” innych samolotów latających w ich pobliżu i muszą ściśle przestrzegać procedur startu i lądowania. Konflikty są częstsze na obszarach o dużym natężeniu ruchu.

Pogotowie Ratunkowe Mountain View obsługuje teren, Trzy zgony zostały potwierdzone i poprosił ludzi, aby unikali obszaru Niwot na północny wschód od Boulder.

Dwa małe samoloty rozbijają się o lotnisko w Kalifornii, zabijając dziesiątki

Policja zamknęła niektóre drogi w okolicy, Bonafed powiedział The Washington Post.

„Jest jeszcze bardzo wcześnie w śledztwie”, powiedział Bonafede, dodając, że federalni śledczy „w drodze”.

READ  Stany Zjednoczone mocniej uderzają w Putina, zakazując wszelkiego importu rosyjskiej ropy

Praveena Somasundaram przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *