Ostrzeżenie przed zamiecią śnieżną przed historyczną burzą, która może przynieść nawet 2 stopy śniegu — CBS Boston

Boston (CBS) – To nadchodzi. Po tygodniu ostrzeżeń, map śnieżnych, niepewnych stożków i strzałów nadszedł czas, aby go przytulić i odjechać.

To nie jest burza. Wiem, wiem… jesteśmy twardymi mieszkańcami Nowej Anglii, widzieliśmy to wszystko, posłuchaj mnie. Nie będzie to jednak zamieć typu ogrodowego. Jeśli to możliwe, zaplanuj pozostanie w domu w sobotę. Jeśli musisz podróżować, podróżuj wcześnie w sobotę rano.

Krok: Awarie śniegowe i ograniczenia parkowania

Gdy do niedzieli skończy się śnieg, bez wątpienia nastąpią duże opóźnienia w podróży, które potrwają nawet do początku przyszłego tygodnia. Czyszczenie zajmuje trochę czasu. Istnieje również realne ryzyko szkód spowodowanych wiatrem i przerw w dostawie prądu, zwłaszcza na Cape Cod.

Historia w stworzeniu?

Burze tej wielkości nie zdarzają się często. 13 marca 2018 r., 4 lata temu, w naszej okolicy była zamieć. Aby uzyskać całkowite opady śniegu, jak przewidujemy, należy cofnąć się do stycznia 2018 lub 2015 roku. Ostatnia burza w Bostonie miała 2 stopy śniegu dokładnie 7 lat temu, 27 stycznia 2015 r.: 24,6 ”… To będzie nasza największa styczniowa burza śnieżna w zarejestrowanej historii Bostonu.

(grafika WBZ-TV)

Czy ta burza zostanie zarejestrowana jako jedna z naszych największych burz, jakie kiedykolwiek zarejestrowano? Czas pokaże. Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, gdy nadchodzi burza, jest ścisła kontrola. Podczas naszych najpotężniejszych śnieżyc obszary z jackpotami zawsze będą pod silnymi śnieżycami. Bardzo trudno jest przewidzieć ich dokładną lokalizację, z burzami w lecie … bardzo potężnymi i uderzającymi w konkretny obszar, ale za kilka mil będziesz miał zupełnie inne wrażenia.

(grafika WBZ-TV)

Aby Boston ustanowił rekord w sobotę, miasto będzie musiało spędzić kilka godzin pod jednym z tych pasm, zmniejszając opady śniegu o ponad 3 நேரத்தில் C na godzinę. Plaża będzie.Dzienniki są trudne do ustalenia … Mamy około 150 lat rekordów w Bostonie. Nie obchodzi mnie, co mówią modele, jest powód, dla którego mamy burze o długości 2 stóp lub więcej.

READ  Dlaczego Kevin Durant odwiedził Phoenix; Damian Lillard, najnowsze informacje o Królach i Wojownikach

Chronologia:

Północ – 7 rano w sobotę: W znacznej części południowo-wschodniej MA i na większości południowej części roweru masowego o północy śnieg zaczyna rozprzestrzeniać się na północ. O 7 rano na południe od Nowej Anglii i na północ od Manchesteru lub Concord NH spadnie śnieg. Do 7 rano finisz będzie tylko kilka centymetrów na północ od roweru i 2-4” na południe od roweru.

Sobota od 7:00 do 13:00: Intensywność śniegu rośnie z godziny na godzinę przez cięższe pasma zlokalizowane na południowo-wschodnim MA. O 10 rano zaczynamy dostrzegać obfite opady śniegu na południu i prędkości opadów sięgające 1-3″ na godzinę. W tym oknie możemy zacząć zbliżać się do poziomów zamieci, wiatr zbliża się do ich szczytu. O 13:00 mam 3-6 ” na północ od roweru i na rowerze. 6-12 na południu. „

(grafika WBZ-TV)

Sobota od 13:00 do 19:00: Przez większą część tego okresu burza będzie miała swój szczyt. Wraz z prędkością wiatru i intensywnością szczytu śniegu osiągamy poziom białego wyładowania w wielu obszarach, zwłaszcza w pobliżu wybrzeża. W niektórych rejonach śnieg wyniesie ponad 3 cale na godzinę.

19:00 – Sobota o północy: Śnieg będzie umiarkowany, a następnie nieco zmniejszony i zostanie całkowicie przykryty do północy.

Podczas odśnieżania/odśnieżania:

W czasie tak dużej burzy wielu może myśleć o zrobieniu tego na dwie zmiany. Trudno będzie wydostać się w środku tej burzy. Wiatr wyje, a śnieg jest tak lekki i puszysty, że można przejść kawałek chodnikiem, a po kilku minutach ponownie go zakryć z powodu silnego wiatru. Gdybym to był ja, poczekałbym, aż to się skończy. Wyjdźmy po 19:00. Po 19:00 może być kilka dodatkowych centymetrów, ale możesz uzyskać większość. Albo, do diabła, zostań w środku, włącz film i posprzątaj go w niedzielne poranki! Wtedy powietrze będzie znacznie lżejsze, a temperatura taka sama (bardzo zimne… spięte).

READ  Biden zatwierdzi zmiany w regulaminie Senatu w celu egzekwowania ustawy o prawach głosu

Wiatr:

Porywy wiatru występują w godzinach od 8:00 do 18:00, z wolną krzywą góra/dół w godzinach przed i po.

(grafika WBZ-TV)

Podczas kulminacji

Z prędkością 60-75 mil na godzinę wzdłuż całej bezpośredniej linii brzegowej od południowego Maine przez Cape Cod i wyspy… to tam najbardziej prawdopodobne są przerwy w dostawie prądu i uszkodzenia spowodowane wiatrem.
40-55 mph na zachód od I95 z powrotem do około 495
25-40 mil na godzinę przez większość centralnych i zachodnich MA

Powódź przybrzeżna:

Wyjdziemy ze złej sytuacji przez tę burzę. Największa fala astronomiczna dnia występuje o godzinie 8 rano, czyli w czasie burzy. Dlatego spodziewamy się powodzi lekkich do umiarkowanych rano. Przypływ wieczorny, do 20-21, jest prawie dwie stopy (astronomicznie) niższy niż poranny przypływ.

(grafika WBZ-TV)

Tak więc, gdy wieje wiatr, a morze jest bardzo wzburzone, mamy trochę więcej miejsca do poruszania się. Ponadto, z powodu przypływu w nocy, wiatr będzie skręcał bardziej z północnego zachodu, w kierunku równoległym do większości części wybrzeża. Wyjątkiem będą Cape Cod Bay i Cape Ann (północ), te obszary będą najbardziej dotknięte wieczorem.

Ile śniegu:

  • 12-18 ”w środkowej i wschodniej MA, duża część południowego New Hampshire i duża część Cape Cod
  • 6-12 „Zachód MA przez Vermont
  • 6-12 ”na pelerynę i pasek na zewnątrz przy bardzo mokrym i ciężkim śniegu”
  • 18-28 „Jest to szczególnie ważne w ciężkich zespołach, które tworzą się w soboty, zwłaszcza gdy trudno to przewidzieć. Southeastern MA (w dystryktach Bristol i Plymouth) wydaje się mieć większy potencjał, aby przebić się przez Boston i Cape Ann… Może być inny lokalny jackpot w hrabstwie West Middlesex i hrabstwie Worcester.

(grafika WBZ-TV)

Współczynnik bawełny:

Śnieg będzie bardzo lekki i puszysty, a temperatura będzie bardzo niska przez całą burzę. „Normalny” stosunek cieczy do lodu wynosi około 10:1, co oznacza 10” śniegu na każdy cal płynu.

READ  Śmierć butów na Bahamach: 3 Amerykanów zmarło w ośrodku w zeszłym miesiącu, policja twierdzi, że zatrucie tlenkiem węgla

Będziemy na bieżąco aktualizować sytuację, gdy pojawią się nowe dane. Aby być bezpiecznym, prosimy o poczekanie. Będziemy Cię chronić na CBSBoston.com, WBZ-TV i CBS Boston News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *