Ostatnia wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy w 186. dniu inwazji | Ukraina

 • Pozostają obawy związane z możliwością wycieku promieniowania w elektrowni jądrowej Zaporoża. Na Ukrainie istnieje państwowy operator energetyczny „Istnieje ryzyko wycieku wodoru i rozproszenia materiału radioaktywnego” – ostrzegł W zajętym przez Rosjan zakładzie. Byli oficerowie Dystrybucja tabletek jodu wśród osób mieszkających w pobliżu zakładu Podczas ekspozycji na promieniowanie.

 • Rosja i Ukraina wymieniły się nowymi oskarżeniami o ostrzał na obszarach wokół elektrowni jądrowejNajwiększy w Europie, sobota. Wojska Moskwy „wielokrotnie ostrzeliwały” bazę Energoatom, ukraińska państwowa firma zajmująca się energetyką jądrową, poinformowała wczoraj o elektrowni. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało wczoraj, że ukraińskie wojska „ostrzelały trzy razy na terenie stacji”.

 • Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA), organ nadzoru nuklearnego ONZ, próbuje negocjować dostęp do elektrowni w celu przeprowadzenia inspekcji awaryjnych. „Pomoc w zapewnieniu stanu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony tam”. Szef Energoatomu Petro Kotin powiedział Guardianowi, że wizyta może nadejść przed końcem miesiąca, ale ukraińska minister energetyki Lana Zerkal powiedziała lokalnej stacji radiowej, że nie wierzy, iż Rosja prowadzi negocjacje w dobrej wierze.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wydał oświadczenie z okazji Dnia Lotnictwa Ukrainy., w którym obiecał, że oddziały Guya „stopniowo zniszczą zdolność najeźdźców”. Prezydent Ukrainy Przysięga, że ​​rosyjscy „najeźdźcy zginą jak śnieg na słońcu”..

 • Rosja mogła zintensyfikować ataki w regionie Doniecka we wschodniej części Donbasu na Ukrainie. Według brytyjskiego wywiadu przez ostatnie pięć dni. Prorosyjscy separatyści w dużej mierze posunęli się w kierunku centrum wsi Pisky w pobliżu lotniska w Doniecku, ale ogólnie siły rosyjskie osiągnęły pewne zyski terytorialne. Według niedawnego raportu brytyjskiego Ministerstwa Obrony.

 • Rosja zablokowała porozumienie w ONZ mające na celu wzmocnienie Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Nie zgadzam się ze wspólnym oświadczeniem, Ze względu na sprzeciw Moskwy wobec klauzuli kontrolnej w zaporoże, To ostatni cios w nadzieje na utrzymanie reżimu kontroli zbrojeń i zakończenie odradzającego się wyścigu zbrojeń.

  READ  Ostrzeżenie przed opadami AFAD z kodem „pomarańczowym” dla 15 prowincji i kodem „żółtym” dla 15 prowincji
 • Ukraińscy marynarze będą mogli opuścić kraj do pracy, powiedział Gabinet Ukrainy. premiera Denisa Schmihala, Powiedział, że mężczyźni w wieku poborowym zwerbowani jako członkowie załogi będą mogli opuścić kraj Chyba że mają pozwolenie od miejscowych urzędów poboru na przekroczenie granicy.

 • Brytyjskie Ministerstwo Obrony zapowiedziało, że dostarczy Ukrainie sześć podwodnych dronów, aby pomóc w oczyszczeniu kopalni u jej wybrzeży i zwiększyć bezpieczeństwo eksportu zboża.. Ponadto w nadchodzących miesiącach dziesiątki ukraińskiego personelu marynarki zostanie nauczonych obsługi dronów. Ministerstwo powiedziało.

 • Sąsiad z Rosją Kazachstan na rok zawiesił cały eksport broniJej rząd powiedział pośród konfliktu Ukraina i zachodnie sankcje wobec Moskwy.

 • Polska i Czechy zgodziły się na ochronę przestrzeni powietrznej swojego sojusznika z NATO – SłowacjiPrzenosi swoje siły powietrzne z tradycyjnych myśliwców MiG-29 produkcji radzieckiej na nowsze odrzutowce F-16.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *