Orędownicy prawa do aborcji odnieśli wielkie zwycięstwa w całym kraju

Komentarz

Wyborcy w całym kraju odnieśli we wtorek serię decydujących zwycięstw w obronie prawa do aborcji w pierwszych ogólnokrajowych wyborach od czasu unieważnienia decyzji przez Sąd Najwyższy. Roe przeciwko. Przebrnąć W czerwcu.

Największa niespodzianka pojawiła się w skłaniającym się do republikanów Kentucky, gdzie poprawka antyaborcyjna została odrzucona, otwierając możliwą drogę do przywrócenia dostępu do aborcji w stanie z jednym z najbardziej restrykcyjnych ograniczeń kraju.

W Michigan, gdzie gubernator Gretchen Whitmer (D) została ponownie wybrana, mianując się orędowniczką prawa do aborcji, wyborcy zatwierdzili inicjatywę głosowania, która usankcjonuje prawo do aborcji w konstytucji stanowej – zapobiegając zakazowi aborcji z 1931 r. w życie. .

9 listopada gubernator Gretchen Whitmer (D-Mich.) wygłosił przemówienie po tym, jak został ponownie wybrany na gubernatora. (Wideo: The Washington Post, Zdjęcie: Nick Hagen/The Washington Post)

W Północnej Karolinie, gdzie Republikanom nie udało się zdobyć ustawodawczej superwiększości odpornej na weta, demokratyczny gubernator Roy Cooper nadal będzie miał prawo blokować ograniczenia aborcyjne w stanie, który stał się ważnym punktem dostępu dla osób ubiegających się o aborcję na południowym wschodzie. .

Monitorowanie wyników bilansu dostępu do aborcji

Seria zwycięstw w zakresie prawa do aborcji potwierdziła trend polityczny, który pojawił się w sierpniu, dwa miesiące po upadku. Ro, kiedy wyborcy w konserwatywnym Kansas odrzucili antyaborcyjną poprawkę podobną do tej, którą przegrał w Kentucky. Chociaż ustawodawcy GOP wykorzystali chwilę, by wprowadzić więcej ograniczeń, większość społeczeństwa postrzega tę kwestię inaczej – według sondaży 6 na 10 wyborców w połowie kadencji twierdzi, że aborcja powinna być legalna we wszystkich lub w większości przypadków.

Sondaże na temat wyjścia z sieci pokazują, że 3 na 10 wyborców w całym kraju twierdzi, że aborcja jest najważniejszą kwestią w ich głosowaniu, a 4 na 10 wyborców w całym kraju twierdzi, że jest „zły”. Ro Wywrócony.

READ  Zabójstwo byłej żony, która nie mogła widzieć dziecka: 4 osoby nie żyją – najświeższa wiadomość w Turcji

„Jednorazowe przesłanie” wyłania się z wyborów śródokresowych w 2022 r., powiedziała Tamara Wieder, dyrektorka stanu Kentucky w Planned Parenthood Alliance, opowiada się za: „Aborcja wykracza poza granice partii”.

Aktywiści po obu stronach sprawy uważnie obserwowali niektóre z kluczowych wyścigów w całym stanie, w których przyszłość dostępu do aborcji nadal wisi na włosku. Kilka ras gubernatorskich, w tym pensylwańskich, uznano za kluczowe dla prawa do aborcji. I Wisconsin, gdzie demokraci Josh Shapiro i Tony Evers mają być zwycięzcami, a także w Arizonie, gdzie wyścig jest wciąż zbyt bliski rozstrzygnięcia.

Arizona jest jednym z kilku stanów kontrolowanych przez Republikanów, które wskazują na stuletnie prawo jako uzasadnienie wycofania dostępu do aborcji. (Wideo: Julie Yoon, Joshua Carroll/The Washington Post)

W Michigan prawie połowa głosujących stwierdziła, że ​​aborcja jest najważniejszą kwestią, która zadecyduje o ich głosowaniu, ważniejszą od inflacji, wynika z sondaży exit polls. Według sondaży exit polls, aborcja była głównym problemem wyborców w Pensylwanii, a jedna trzecia wyborców wybrała aborcję jako główną kwestię.

Wyborcy w stanach zdecydowanie demokratycznych głosowali we wtorek nad aborcją, a Kalifornia i Vermont zatwierdziły poprawkę do konstytucji stanowych, wyraźnie chroniącą prawa do aborcji.

Sąd w Arizonie wstrzymuje egzekwowanie prawie całkowitego zakazu aborcji

W Kentucky jeden z najbardziej konserwatywnych członków Senatu, Sen. Nawet gdy Rand Paul został ponownie wybrany, wielu republikańskich wyborców głosowało za prawem do aborcji. Referendum w Kentucky zmieniłoby stanową konstytucję tak, aby było jasne, że nie chroni ona prawa do aborcji, co czyni prawie niemożliwym zakwestionowanie ustawy antyaborcyjnej w sądzie.

Od lata aborcja jest w Kentucky całkowicie nielegalna. Zwolennicy prawa do aborcji wznowią aborcję że Jeśli w przyszłym tygodniu odniesie się dodatkowe zwycięstwo, Sąd Najwyższy Kentucky będzie miał szansę rozstrzygnąć, czy konstytucja stanu chroni prawa do aborcji.

READ  Will Smith rezygnuje z Akademii po uderzeniu Chrisa Rocka na Oscara

Sędzia z Kentucky uchylił sąd niższej instancji i przywrócił stanowy zakaz aborcji

55-letni Dan Riley, niezależny konsultant rolny w Kentucky, powiedział, że poprawka antyaborcyjna była dla wielu „za daleko”.

Pod koniec lat 80. Kentucky Sen. „Czuję, że ostatecznie ludzie nie chcą takiej ingerencji w ich życie osobiste” – powiedziała Riley, która pracowała dla Mitcha McConnella (R). „Myślę, że argumenty, że dzieci i wnuki mają mniejsze prawa niż ich matki, będą miały oddźwięk. Posuwanie się naprzód i nie cofanie zegara to duża część przesłania.

Podczas kampanii Planned Parenthood of Kentucky’s Wieder powiedziała, że ​​jej grupa często spotykała się z republikańskimi wyborcami. Wielu wyborców wyraziło zaniepokojenie tym, że kobietom w całym kraju odmawia się opieki zdrowotnej z powodu niedawnych zakazów aborcji.

„Ten problem bardzo im odpowiadał” – powiedział Weider.

Poradnik używany przez ruch na rzecz praw aborcyjnych w Kentucky odzwierciedla ten, który odniósł sukces w Kansas tego lata. Chroń dostęp do KentuckyGrupa organizacji zajmujących się prawami do aborcji zatrudniła tego samego kierownika kampanii, który kierował staraniami Kansas o odrzucenie poprawki, i wysłała niektóre z tych samych wiadomości, które według nich działały w Kansas – że Amerykanie powinni mieć swobodę podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej bez rządu. Uwikłanie.

Jak Kansas stał się propagatorem prawa do aborcji?

Chroń dostęp do Kentucky Starała się poszerzyć swoją bazę zwolenników, odwołując się zarówno do tradycyjnych zwolenników prawa do aborcji, jak i do zwolenników małego rządu.

Obóz antyaborcyjny „Tak dla życia” skupił się na aktywowaniu sporego elektoratu antyaborcyjnego w Kentucky. Jak tam stwierdzono Badanie krajobrazu religijnego Pew Research Center z 2014 r.57 procent mieszkańców Kentucky tak uważa Aborcja powinna być nielegalna we wszystkich lub większości przypadków, co czyni Kentucky jednym z najbardziej antyaborcyjnych stanów w kraju.

READ  Bed Path & Beyond ogłasza upadłość

Jeśli chodzi o niuanse wiadomości, grupy po obu stronach ankiety w Kentucky frustrowały swoich przeciwników tym, co uważali za wprowadzające w błąd przesłanie.

28-letni Titus Fox, działacz antyaborcyjny, który pracował z Students for Life w Kentucky, obwiniał „dezinformację” za niepowodzenie nowelizacji, oskarżając zwolenników prawa do aborcji o nieprawdziwe przedstawianie inicjatywy wyborczej w ich kampanii.

„Mamy wiele niejasności co do tego, co oznaczają te inicjatywy głosowania i co one robią” – powiedział. „Ludziom trudno to zrozumieć”.

Ludzie mówili, że jest optymistą, że opinia publiczna na temat aborcji „ustabilizuje się” w nadchodzącym roku, przy większym poparciu dla środków antyaborcyjnych.

Głosowanie dotyczące aborcji w stanie Michigan trafi do wyborców w listopadzie

Wielu wyborców w Michigan, w tym ci, którzy nie identyfikowali się z żadną partią polityczną, powiedziało, że głosowali za tym środkiem, aby politycy nie mogli dyktować, czy kobieta może dokonać aborcji.

22-letnia Vreni Merrell-Myers i jej ojciec Kirby Merrell zmarli w poniedziałek wieczorem w Royal Oak w stanie Michigan. Zapukana do drzwi w , para prowadziła awanturę po raz pierwszy.

Merrell-Myers powiedział, że „przerażające” jest myślenie, że lekarz może stracić licencję medyczną za pomaganie ludziom w dostępie do podstawowej opieki zdrowotnej.

Kirby Merrell odpowiedział: „Row your voice”, odnosząc się do wyrażenia, którego zwolennicy prawa do aborcji użyli, aby zebrać swoją bazę, by pokonać kandydatów przeciwnych aborcji.

Raporty Kim Bellware z Louisville. Rachel Rubin zgłosiła się z Detroit. Emily Guskin przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *