Operacja w Refie zakończy się za 2 tygodnie

Izraelska policja poinformowała, że ​​operacja wojskowa przeciwko miastu Rafah w południowej Strefie Gazy zakończy się za około dwa tygodnie.

Izraelskie ataki na oblężoną Strefę Gazy trwają od 7 października.

Nadeszło oświadczenie Izraela, który dokonał masakry na Palestyńczykach, którzy schronili się w Rafah.

„Operacja w Refie zakończy się za 2 tygodnie”

Izraelska telewizja państwowa KAN poinformowała od anonimowych urzędników, że operacja wojskowa w Rafah może zakończyć się za 2 tygodnie lub wcześniej.

Jeżeli do końca procesu nie uda się osiągnąć porozumienia, politycy zadecydują, jakie kroki podjąć – czytamy w komunikacie.

Przesłanie wskazywało, że druga faza wojny w Gazie dobiega końca i że należy podjąć nowe środki, w przeciwnym razie operacja wojskowa zmieni się ze zwycięstwa w porażkę.

„W Gazie nadal są więźniowie”

W wiadomościach,
„W Gazie nadal są więźniowie. Hamas nie ma alternatywy”.

W związku z powyższym argumentowano, że przed zakończeniem drugiego etapu potrzebny jest regionalny plan polityczny.

Nawet jeśli armia zakończy swoje działania w Gazie, według doniesień Izrael zachowa kontrolę nad korytarzem Netzarim (oddzielającym północ od południa), korytarzem filadelfijskim i bramą graniczną w Rafah.

Telewizja Channel 12 podała wczoraj, że izraelskie wojsko zasugerowało rychłe zakończenie operacji wojskowej w Rafah i rozpoczęcie nowej operacji na granicy libańskiej.

Brama graniczna jest zamknięta od 7 maja

6 maja armia izraelska ostrzegła, że ​​należy ewakuować niektóre dzielnice na wschód od Rafah, w których schronili się przymusowo wysiedleni Palestyńczycy.

Następnie 7 maja armia izraelska przeprowadziła atak naziemny na obszar Rafah w Gazie i ogłosiła, że ​​zajęła obszar Gazy na granicy egipskiej.

Brama graniczna w Rafah jest zamknięta od 7 maja, kiedy rozpoczęła się izraelska okupacja tego obszaru.

Zamknięcie bramy granicznej w Rafah, jedynej bramy granicznej Strefy Gazy otwartej dla świata zewnętrznego z wyjątkiem Izraela, znacznie utrudnia napływ pomocy humanitarnej do Gazy, która boryka się z niedoborami żywności.

READ  Ciało zaginionego od miesięcy brazylijskiego piłkarza znaleziono w skrzyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *