OPEC+ rozważa zmianę w stosunku do mniejszego cięcia produkcji, podały źródła

Logo Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) jest przedstawione w jej siedzibie w Wiedniu, Austria, 21 sierpnia 2015 r. REUTERS / Heinz-Peter Bader / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

  • OPEC+ spotyka się w poniedziałek, aby ustalić politykę
  • Umowa nuklearna z Iranem zwiększy podaż ropy
  • Dostawy rosyjskiego gazu do Europy zostały jeszcze bardziej ograniczone
  • Ropa Brent spadła w czerwcu ze 120 USD do 95 USD

LONDYN, 4 września (Reuters) – OPEC+ prawdopodobnie utrzyma niezmienione kwoty wydobycia ropy na październik na spotkaniu w poniedziałek, sześć źródeł OPEC+ poinformowało, chociaż niektóre źródła nie wykluczyły niewielkiego cięcia produkcji w celu podniesienia cen. Recesja gospodarcza.

Oczekuje się, że Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i sojusznicy, w tym Rosja, zwana zbiorczo OPEC+, zmienią dotychczasową politykę, poinformowało w niedzielę i poniedziałek sześć źródeł OPEC+.

Jednak trzy źródła powiedziały, że grupa producentów może dyskutować o mniejszej obniżce o 100 000 baryłek dziennie (bpd).

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Poniedziałkowe spotkanie OPEC+ rozgrywa się na skomplikowanym tle, które obejmuje możliwość powrotu irańskiej ropy na rynek, jeśli Teheran będzie w stanie odnowić umowę nuklearną z globalnymi mocarstwami z 2015 roku.

Tymczasem Rosja zapowiedziała, że ​​ograniczy dostawy ropy do krajów, które popierają ideę obniżenia cen rosyjskich dostaw energii z powodu konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Tymczasem dostawy gazu z Rosji do Europy zostały dalej ograniczone, co jeszcze bardziej podniesie ceny. Czytaj więcej

Ropa Brent spadła ze 120 USD za baryłkę do około 95 USD za baryłkę w czerwcu z powodu spowolnienia gospodarczego i obaw o recesję na Zachodzie.

Podczas gdy perspektywa porozumienia nuklearnego w piątek wydaje się nikła, jeśli sankcje zostaną złagodzone, oczekuje się, że Iran zwiększy podaż o 1 milion baryłek dziennie, czyli 1% światowego popytu. Czytaj więcej

READ  Urzędnicy twierdzą, że imigranci wysłani do Martha's Vineyard zostali dobrowolnie zabrani do bazy wojskowej w celu uzyskania wsparcia.

Arabia Saudyjska, czołowy producent OPEC, w zeszłym miesiącu wskazał na możliwość cięć produkcji w celu rozwiązania tego, co postrzega jako przesadny spadek cen ropy. Czytaj więcej

„OPEC+ obawia się przedłużającej się zmienności cen spowodowanej słabymi nastrojami makroekonomicznymi, niską płynnością i ponownymi blokadami Chin, a także niepewnością związaną z potencjalną umową amerykańsko-irańską i próbami stworzenia rosyjskiego pułapu cen ropy” – powiedział Matthew Holland.

Jednak sygnały z rynku fizycznego sugerują, że podaż jest napięta, a wiele krajów OPEC produkuje poniżej zakładanych celów, a nowe zachodnie sankcje zagrażają rosyjskiemu eksportowi.

„Wycinanie problemu w czasie, gdy świat stoi w obliczu kryzysu związanego z kosztami utrzymania, nie sprawi, że staną się przyjaciółmi” … bardziej ostrożna opcja, trzymająca się w tym miesiącu i powracająca w przyszłości, gdy będzie więcej jasności, analityk Onda – powiedział Craig Earlham.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Roweny Edwards i Olesyi Astakowej Pisanie Dmitrija Żdanikowa Redakcja Davida Goodmana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *