On stworzył historię Turcji! Zaskakujący rozwój Gezeravcı w podróżach kosmicznych!

Wiadomości z ostatniej chwili Alper Gezeravcı: Po raz pierwszy w historii podróże kosmiczne rozpoczęły się od pierwszego tureckiego astronauty, Albera Keserauciego.

„Przyszłość jest w niebie” – powiedział Kesaravici.

SpaceX wystrzelił Axiom 3 wczoraj o 00:49. Pierwsze słowo Kesaravsiego w kosmosie przeszło do historii „Przyszłość jest w niebie” stało się

Dokowanie nastąpi 56 minut wcześniej niż oczekiwano

Kapsuła Dragon z astronautami miała zadokować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 20 stycznia o godzinie 13:15 czasu środkowoeuropejskiego.

W raporcie Axiom dotyczącym X podano, że kapsuła ma dokować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wcześniej, niż oczekiwano. Według doniesień dokowanie ma miejsce około 12:19 CEST.

O 14:30 GMT odbędzie się ceremonia powitalna astronautów.

Specjalna transmisja rozpocznie się o godzinie 10:30 na koncie Axiom X.

Odzyskano część rakiety, która wystrzeliła Kesaravici

Z drugiej strony część rakiety oddzielona od kapsuły Dragon firmy SpaceX, która wyniosła Alpera Gezeravcı w przestrzeń kosmiczną, wróciła na Ziemię w celu ponownego użycia i ponownie osiadła na platformie startowej.

Muhammad Arif Qureli
Haber7.com – Autor

O autorze

Urodził się w 1999 roku w dzielnicy Ümraniye w Stambule. Szkołę podstawową, średnią i średnią ukończył w Stambule. W 2022 roku ukończył studia na Wydziale Mediów i Komunikacji Uniwersytetu w Askadarze. Swoją przygodę z dziennikarstwem internetowym rozpoczął od internetowego serwisu informacyjnego, który założył jeszcze na uniwersytecie. Od około roku pisze wywiady, reportaże i artykuły analityczne z segmentów zdrowia, sportu i kultury na stronie, którą założył. Odbył staż w Haber7.com. Od czasu ukończenia studiów w 2022 roku wyprodukował wiele specjalnych newsów, grafik i filmów dla rodziny Haber7.com, głównie w kategoriach agendy, polityki, świata i gospodarki. Nadal pracuje jako redaktor programowy w rodzinie Haber7.com.

READ  Ogłoszono najlepszych zawodników EA Sports FC 24

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *