Działania militarne są nieuniknione, chyba że Hezbollah zostanie usunięty z granicy

Prasa izraelska: Akcja militarna jest nieunikniona, jeśli Hezbollah nie zostanie usunięty z granicy

O przesłaniu administracji Tel Awiwu do Stanów Zjednoczonych poinformowała izraelska telewizja państwowa KAN.

W przesłaniu stwierdzono, że działania wojskowe na tym obszarze są nieuniknione, chyba że wkrótce zostanie osiągnięte porozumienie w sprawie usunięcia sił Ridwan z granicy Izraela.

W komunikacie podkreślono, że elementy Sił Ridwan zaobserwowały niewielkie wycofanie się z obszaru przygranicznego w Tel Awiwie, ale to nie wystarczyło i że elementy te powinny wycofać się za rzekę Litani.

W raporcie stwierdzono, że wzrosło zagrożenie wystrzeleniem rakiet przeciwpancernych i amunicji precyzyjnie naprowadzanej przeciwko izraelskim pozycjom, co jest głównym zagrożeniem ze strony Hezbollahu na północnej granicy.

W grudniu 2023 r. izraelski minister obrony Yoav Galant obiecał przenieść Hezbollah poza rzekę Litani w południowym Libanie w drodze międzynarodowego porozumienia politycznego lub akcji wojskowej.

Podczas inspekcji żołnierzy na granicy libańskiej 19 stycznia Galant w swoim oświadczeniu podkreślił, że zapewnią oni ochronę „przy użyciu siły”, jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie dyplomatyczne.

Najważniejsze nagłówki dnia

Wszelkie prawa do artykułów, aktualności, filmów i zdjęć publikowanych w serwisie haberturk.com należą do Haberturk Gazetecilik A.Ş. Cytowanie źródła nie może być cytowane bez pozwolenia.

Prawa autorskie © 2021 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Habertürk Gazetecilik A.Ş.


READ  Staliśmy się jak stary blok wschodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *