Ogłoszenia dotyczące wyborów na żywo w Australii: Wstępne doniesienia wskazują na rychłe zakończenie

dług…Saeed Khan / Agencje France-Press – Getty Images

Kiedy Scott Morrison po raz pierwszy został premierem Australii w 2018 roku, był mało znany, kiedy poszedł uścisnąć dłoń fanowi piłki nożnej, Zapytał zdezorientowany mężczyzna: „Więc jak masz na imię?”

Po prawie czterech latach sprawowania urzędu, tym razem, pan. Morrison twierdzi, że on i jego konserwatywny sojusz są znani w świecie ekonomicznej i geopolitycznej niepewności. Australia nadal zmaga się z epidemią, upadkiem wojny na Ukrainie i wkroczeniem Chin do regionu.

„To jest wybór między mocną a niepewną przyszłością. Jest to wybór między rządem, który znasz, a opozycją Partii Pracy, której nie znasz” – nazwał kwietniowe wybory. „Teraz nie czas na niebezpieczeństwo”.

Pan, który odniósł niespodziewane zwycięstwo w ostatnich wyborach federalnych w kraju trzy lata temu. Morrison jest jedynym premierem, który sprawuje pełnoetatową kadencję od 15 lat. Ale jego kadencja nie zawsze przebiegała gładko, z chwilami, które wystawiały na próbę zaufanie Australijczyków do jego przywództwa i skandale, które wstrząsnęły jego administracją.

Najwspanialszy i najdłuższy z tych momentów nadszedł na początku jego kadencji, on i jego rodzina Wyjechał na Hawaje Pod koniec 2019 roku w Australii rozprzestrzenił się niszczycielski pożar buszu. Interpretacja ręki szynki podczas wywiadu radiowego — „Nie mam fajki, przyjacielu” – Nieodpowiednia reakcja jego rządu i niechęć do uznania zmian klimatycznych za czynnik katastroficzny stały się oznaką krytyki ze strony wielu.

dług…Matthew Abbott dla The New York Times

Część z tego publicznego zaufania została przywrócona przez wczesny sukces jego administracji Covit-19 kontroluje infekcję. Szybkie zamykanie granic i środki polityki agresji uratowały Australię przed śmiercią i szpitalami cierpiącymi w innych krajach. Ale rządu Opóźnienie w zakupie szczepionek I pan Komentarze Morrisona, że ​​obrona Jabsów „nie jest rasą”, pochłonęła przywróconą nadzieję.

READ  Ksenia Sobczak: prezenterka telewizyjna i była kandydatka na prezydenta opuściła Rosję

W ostatnich dniach kampanii pan. Morrison przyznał, że jego styl przywództwa sparaliżował niektórych Australijczyków, mówiąc, że może być „małym buldożerem”. Powiedział jednak, że jego podejście było konieczne w ostatnich latach i obiecał zmianę.

Jego rywalem był Anthony Albanese, mr. Morrisonowi nie należy dawać kolejnej szansy: „Spychacz niszczy przedmioty, buldożer przewraca rzeczy. jestem budowniczym ”

Pan. Morrison, syn policjanta i wychowany na przybrzeżnych przedmieściach Sydney, jest pobożnym zielonoświątkowcem, pionierem głównie świeckiej polityki australijskiej. Przed wyborem do parlamentu w 2007 r. pełnił funkcję administratora marketingu w kampaniach turystycznych promujących Australię.

Pojawił się w szerszej świadomości narodowej w 2013 roku jako minister ds. imigracji, gdzie przyjął twarde podejście do wdrażania australijskiej polityki „zatrzymywania łodzi”. Uniemożliwia osobom ubiegającym się o azyl dotarcie do wybrzeży kraju. Po pełnieniu funkcji Ministra Opieki Społecznej i Skarbnika, został, jak niektórzy nazywają, „przypadkowym” premierem, kiedy ostatni raz stanął podczas walk wewnętrznych.

W 2019 roku pan 54-letni Morrison po raz pierwszy w karierze kandydował na stanowisko premiera. Był tak samo zszokowany, jak wszyscy, kiedy wygrała jego centroprawicowa koalicja, nazywając to „cudem”.

„To będzie udany marketing osobisty w 2019 roku” – powiedział Frank Pongiorno, profesor historii na Australian National University.

Ale tym razem nie może już ufać osobistej marce. Pan. Morrison musi działać na swoim koncie, a jego rząd jest sfrustrowany zajmowaniem się palącymi problemami. Zmiana klimatuten Leczenie kobiet I KorupcjaPan. powiedział Pongiorno.

„Jest poczucie, że nadszedł czas na zmiany, co tym razem znajduje odzwierciedlenie w głosowaniu” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *