Ocena bilansu Mia Technology (MIATK)!

Mia Technology (MIATK) opublikowała swój bilans za pierwszy kwartał 2024 r. 4 czerwca 2024 r. na platformie Public Disclosure Platform (KAP). Mia Technology odnotowała w pierwszym kwartale zysk netto w wysokości 669 077 657 TL.

Po sporządzeniu bilansu İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş skomentował wyniki finansowe Mia Technology za pierwszy kwartał.

MIATK 1–24 (mln TL)
Sprzedaż netto EBITDA Zysk netto
945 846 669,1
MIATK 1–23 (mln TL)
Sprzedaż netto EBITDA Zysk netto
332 180 78,6
zmiana %
Sprzedaż netto EBITDA Zysk netto
184 371 751

Opinia İntegral Yatırım na temat bilansu Mia Technology jest następująca;

Chociaż podobają nam się dobre wyniki finansowe zaprezentowane przez Mia Technology w pierwszym kwartale 2024 r., w wielokrotnościach widzimy kurs wyższy. Sprzedaż netto spółki w pierwszym kwartale tego roku kształtowała się na poziomie zbliżonym do roku ubiegłego.
W porównaniu do poprzedniego okresu wzrosła o 184% i osiągnęła poziom 944 mln TL. Wzrost obrotów o 184% wzmocnił fundusz. Według segmentu przychodów ze sprzedaży, sprzedaż krajowa, pomimo spadku sprzedaży krajowej w stosunku do ubiegłego roku
Znacząco wzrósł udział osób z zewnątrz. Istotnym czynnikiem było przyspieszenie realizacji kontraktów realizowanych w ostatnim czasie przez spółkę i jej spółki zależne za granicą. Po okresie I kwartału firma jest polerowana
i powiązania biznesowe w USA, przychody ze sprzedaży zagranicznej prawdopodobnie pozostaną wysokie w drugim kwartale. Chociaż podoba nam się jego struktura bez zadłużenia, uważamy, że mnożniki są wysokie.

ZINTEGROWANA INFORMACJA O PRAWIE INWESTYCYJNYM I OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI:

Integrated Yatırım Menkul Değerler A.Ş. NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JAKIEKOLWIEK STRATY LUB SZKODY, W TYM M.in. SZKODY POŚREDNIE, BEZPOŚREDNIE LUB WYNIKOWE. Niniejszy raport został przez nas przygotowany na podstawie źródeł, których dokładność i rzetelność jest akceptowana i ma na celu pomóc inwestorom w podejmowaniu własnych decyzji inwestycyjnych i nie powinien mieć wpływu na decyzje inwestorów dotyczące zakupu lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu inwestycyjnego. Nie można powiązać decyzji inwestycyjnych podejmowanych przez inwestorów z opiniami, informacjami i danymi zawartymi w niniejszym raporcie, które mogą wynikać z tych decyzji. A İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Prezentowana jest indywidualnie z uwzględnieniem ryzyka i opcji zwrotu. Uwagi i sugestie zawarte w niniejszym dokumencie mają charakter ogólny. Zalecenia te mogą nie być dostosowane do Twojej sytuacji finansowej oraz preferencji dotyczących ryzyka i zwrotu. Dlatego też podjęcie decyzji inwestycyjnej wyłącznie w oparciu o informacje zawarte w niniejszym dokumencie może nie dać rezultatów spełniających Twoje oczekiwania.

READ  Anker prezentuje nowe produkty technologiczne na targach IFA 2023

Kliknij, aby śledzić konto Rotaborsa Telegram i być na bieżąco z wydarzeniami na giełdzie i ofertach publicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *