OAV Technology będzie produkować akumulatory w Yozgat

Dziennik energii — produkcja akumulatorów litowo-jonowych będzie prowadzona w zorganizowanej strefie przemysłowej Yozgat Boğazlıyan Fuat Oktay.

7200 m2 powierzchni zadaszonej w granicach prowincji Yoskat, Fuad Okde OIZ, dystrykt Bogazlian Firma OAV Technology Inc. W planach jest utworzenie fabryki produkującej akumulatory litowo-jonowe wykorzystujące LiFePO4 (LFP) i inne technologie przyjazne dla środowiska. Wartość projektu szacowana jest na 983 mln TL.

Instalacja, która ma zostać zainstalowana, będzie produkować 501 000 sztuk (1670 sztuk dziennie) akumulatorów litowo-jonowych (ogniw LFP (280 Ah)) rocznie. Wyprodukowane akumulatory mogą być sprzedawane w postaci ogniw i wykorzystywane w akumulatorach pojazdów, systemach magazynowania typu kontenerowego, systemach akumulatorowni itp. Może być również sprzedawany jako produkt końcowy powstały w wyniku połączenia ogniw akumulatorowych. Dodatkowo, w razie potrzeby, mogą być oferowane do sprzedaży jako produkty pośrednie, takie jak akumulatory i systemy magazynowania półkowego.

Powód wzrostu popytu na akumulatory litowo-jonowe w ostatnich latach; Moc wyjściowa baterii litowo-jonowej jest dwukrotnie większa niż baterii alkalicznych. Według prognozy popytu na baterie litowe do roku 2025 dynamika popytu będzie rosła wykładniczo. Przypisuje się to procesom oszczędzania energii w związku ze wzrostem zapotrzebowania wynikającym z wprowadzenia elektrycznych urządzeń przenośnych, samochodów i rowerów.

Dziennik energii

READ  Świat biznesu koncentruje się na kwestiach związanych z technologią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *