8 na 10 mieszkańców Turcji będzie oglądać EURO 2024

Odliczanie do Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024 (EURO 2024), których gospodarzami będą Niemcy, trwa. Ponieważ emocje związane z meczami już przytłaczają fanów piłki nożnej, 8 na 10 stwierdziło, że zdecydowanie obejrzy mecze, jak wynika z badania nawyków widzów podczas EURO 2024 przeprowadzonego w Turcji przez DE-CIX, wiodącą na świecie giełdę internetową. .

Według wyników badania przeprowadzonego przez DE-CIX w całej Turcji w ciągu ostatnich miesięcy 42 procent uczestników twierdzi, że ogląda mecz za pośrednictwem transmisji naziemnej i platform transmisji strumieniowej online. Jak wynika z badania ujawniającego trendy oglądalności mistrzostw EURO 2024, różnice w preferencjach kobiet i mężczyzn znajdują również odzwierciedlenie w wynikach, niezależnie od transmisji naziemnej czy platform internetowych. Podczas gdy 89 procent uczestników płci męskiej stwierdziło, że na pewno obejrzy mecze, w przypadku kobiet odsetek ten wynosił 72 procent.

Oglądanie na telewizorach inteligentnych jest coraz częstsze

Z badania DE-CIX wynika, że ​​kibice będą śledzić EURO 2024 za pośrednictwem transmisji online. Wyniki badania przeprowadzonego w Turcji pozwoliły także sprawdzić, z jakich urządzeń będą korzystać kibice, którzy planują śledzić EURO 2024 wyłącznie za pośrednictwem serwisów i aplikacji do transmisji strumieniowej online. 47 procent uczestników stwierdziło, że śledzi konkurencję za pośrednictwem aplikacji na telewizorach z dostępem do Internetu. Śledzenie rywalizacji za pośrednictwem aplikacji na telewizorach Smart TV jest wśród młodych ludzi bardzo powszechne. 52 procent użytkowników w wieku 18–35 lat doświadczy rywalizacji za pośrednictwem aplikacji na telewizorach Smart TV. Podczas gdy 26 procent planuje śledzić mecze na smartfonach, 25 procent ogląda je na laptopie lub komputerze stacjonarnym.

READ  Niespodziewany transfer możliwy dla Miguela Crespo: może dołączyć do mistrzów – najświeższa wiadomość sportowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *