Nożowanie w Kanadzie: szczegóły ofiar wychodzą na jaw w trakcie policyjnego polowania

Komentarz

TORONTO – Policja wciąż szuka mężczyzny Małe społeczności w centrum masakry opłakiwały 10 ofiar po tym, jak mężczyzna został oskarżony o zabicie gangu w Saskatchewan we wtorek.

Należą do nich matka, weteran wojskowy, mężczyzna uważany przez mieszkańców nie tylko za sąsiada, ale i „wujka” oraz pracownik kryzysowy, który zginął pomagając innym w nagłych wypadkach.

Funkcjonariusze kontynuowali dochodzenie w 13 odrębnych miejscach zbrodni w rezerwacie James Smith Cree Nation. A w pobliskiej wiosce Weldon bracia Damian i Miles Sanderson zostali oskarżeni o przeprowadzenie niedzielnej masakry w Stanach Zjednoczonych.

Ciało Damiena Sandersona zostało znalezione na „wysokim trawiastym terenie” na James Smith Cree Nation, około 300 mil na północ od granicy amerykańsko-kanadyjskiej, poinformowała w poniedziałek policja. Miał 31 lat. Kontynuowali poszukiwania 30-letniego Milesa Sandersona, o którym powiedzieli, że w poniedziałek miał „rozległą i długą przeszłość kryminalną” i może zostać ranny.

Co najmniej 10 zabitych, 15 rannych w wyniku zadźgania nożem w Saskatchewan; 2 podejrzanych zbiegło

Miles Sanderson został oskarżony w poniedziałek o trzy zarzuty morderstwa pierwszego stopnia i jeden zarzut usiłowania zabójstwa. Damian Sanderson został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia i jedną próbę zabójstwa, zanim znaleziono jego ciało. Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o włamanie i wejście i można było postawić dodatkowe zarzuty, powiedział RCMP.

Ataki rozpoczęły się w niedzielę rano, kiedy policja otrzymała telefon w sprawie napadów nożowych i nie tylko w James Smith Cree Nation, rdzennej społeczności 1800 osób, około 200 mil na północ od stolicy prowincji Reginy.

W poniedziałek zginęło 10 osób, a 18 zostało rannych, w tym cztery trafiły do ​​szpitala w stanie krytycznym.

Urzędnicy ujawnili kilka szczegółów na temat ofiar. Rhonda Blackmore, zastępca komisarza Saskatchewan RCMP, powiedziała, że ​​niektóre z nich wydawały się być celem ataków, a inne były atakowane losowo. Powiedział, że obejmowały mężczyzn i kobiety w „szerokim przedziale wiekowym”. Najmłodszy urodził się w 1999 roku.

READ  Lucille Randon, najstarsza osoba na świecie, zmarła w wieku 118 lat Nekrologi wiadomości

Gloria Burns, lat 62, doradczyni uzależnień w James Smith Cree Nation, została zidentyfikowana przez swoich braci jako jedna z ofiar. Powiedzieli lokalnym mediom, że odpowiedziała na wezwanie alarmowe podczas szału zabijania i zginęła wraz z innymi ofiarami.

„Gdzie może się udać w takiej sytuacji [she was] Pomaganie ludziom, nawet jeśli kosztowało ją to życie… oto kim była” – powiedział jej brat Darryl Burns dla Canadian Broadcasting Corporation.

Kanadyjski podejrzany o dźgnięcie nożem znaleziony martwy po 10 zabitych; Starszy brat

Inna ofiara została zidentyfikowana przez Saskatchewan First Nations Veterans Association jako Earl Burns, który służył w kanadyjskim pułku piechoty lekkiej księżniczki Patricii.

Według lokalnych mediów matka, Lana Head, została zidentyfikowana jako ofiara przez jej byłego partnera, Michaela Bretta Burnsa. „Wiele dobrych wspomnień do pielęgnowania” – napisał w poście na Facebooku dzień przed atakiem. U jego boku były zdjęcia jego psa Daisy popijającego Tima Hortona i informującego znajomych o okazjach w lokalnym sklepie spożywczym.

„Już tęsknię za jej głosem” przyjacielu Melody Whitecap napisała w poście na Facebooku. „Jest słodką, delikatną duszą i nie skrzywdziłaby muchy”.

Mieszkańcy Weldon zidentyfikowali 77-letniego Wesa Petersona jako „miłego” faceta, który bacznie obserwował społeczność. Ruby Works powiedziała Global News, że zna go od dzieciństwa i że jest dla niej jak wujek.

„Kiedy dowiedziałem się, że mój przyjaciel został zabity, upadłem na ziemię” – powiedział. „Po co wchodzić i zabijać niewinną osobę, która nic nie zrobiła? On na to nie zasługuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *