Nowy odwiert w Şırnak będzie produkować 15 tysięcy baryłek ropy dziennie

Wspominając, że pierwszy mecz pokazowy II Międzynarodowego Turnieju Tenisowego odbył się przy studni Tyagi Aybuk Yalin w Chabarze, gubernator Pilkin powiedział: „Mecz, który rozegraliśmy wyglądał jak zwykły mecz, ale był bardzo znaczący, ponieważ boisko Tyagi Aybuk Yalin, obszar Khabar, jest nadzieją na przyszłość naszego kraju we wszystkich jego aspektach. Jest to ważne z punktu widzenia gospodarki naszego kraju i niezależności energetycznej. Ponieważ byliśmy krajem zależnym zarówno od ropy naftowej, jak i gazu ziemnego. Ale na szczęście, jeśli spojrzymy na to z perspektywy ropy naftowej, nasza prowincja jest prowincją zasobną w ropę. Teraz wiemy, że Şırnak jest miastem naftowym. Tutaj oczywiście prowadzone są bardzo intensywne prace. Tylko na polu Aybüke Yalçın praca będzie zostaną przeprowadzone w 4 odwiertach jednocześnie w najbliższych dniach” – powiedział.


„Wykonano tam 21 odwiert” – powiedział gubernator Bilkin, który powiedział, że trwają prace na polu Esma Sevik w Kabar Hill. Nazywamy artezyjskim, to znaczy gdy otwieramy wodę ze studni lub pracujemy w studni, uzyskujemy najbardziej intensywny olej. Bardzo nas to cieszy. Oczywiście wyznaczanie odwiertu jest na nowym etapie. Ponieważ jest nowy, nie ma szans na podawanie statystyk dzisiaj. Ale powiedzmy co najmniej 4-5 lub 10 razy więcej niż istniejące studnie. To pokazuje, że praca wykonana przez TPAO jest na dobrej drodze i pokazuje, że Kabar i nasze ustalenia są bardzo dokładne w określaniu plamy ropy” – powiedział.


Gubernator Bilkin stwierdził, że Kabar był górą ropy i miał rację w swojej opinii i kontynuował swoje słowa w następujący sposób:

„To naprawdę zdumiewające odkrycie. W dotychczas wierconych studniach zawsze wydobywano ropę normalnie. Ale nie w naszej studni. Pomyśl o artezyjskim wierceniu dobrze znanej studni wodnej… Biorąc pod uwagę tysiące baryłek istniejących studni, przypuszczamy, że że może ich być 7. Teraz… Ponieważ jest to nowe odkrycie. Mamy te obrazy ze studni”.

READ  Czy będzie startował w nadchodzących wyborach prezydenckich?


„Pole Esma Sevik miało odkrycie ropy o wartości 12 miliardów dolarów. Właśnie poprawione, odkrycie o wartości 16 miliardów dolarów”
Gubernator Pilkin stwierdził, że wszystkie przeprowadzone do tej pory operacje wiertnicze przyniosły ropę, mówiąc, że niektóre odwierty wyprodukowały 1500 baryłek, a niektóre odwierty wyprodukowały 2000 baryłek. Wskazując na obecność dwóch miejsc wydobycia, gubernator Pilkin powiedział: „Jednym jest Akse Esma Sevik, a drugim są pola Kabar Aybuk Yalsin. To, co odkryliśmy na polu Aybuk Yalsin Kabar, to 1 miliard baryłek. To ogromna liczba. dane na dzień dzisiejszy to 80 miliardów dolarów. W polu Esma Sevik 12 miliardów baryłek. Odkrycie ropy za 16 miliardów dolarów. Właśnie edytowane. To jest odkrycie za 16 miliardów dolarów. W skrócie, jedno to 200 milionów baryłek, drugie to 1 miliard baryłek. Na obu polach wydobywa się obecnie 12 tysięcy baryłek ropy dziennie, ale do końca tego roku osiągnie poziom 20 tysięcy baryłek. „Same złoże Aibuke Yalsan produkuje 100 tysięcy baryłek rocznie. 100 tysięcy baryłek według naszych obliczeń. Spójrz na wartość liczbową, to jest 8 milionów dolarów dziennie. To ogromna liczba” – powiedział.


„Teraz możesz łatwo zobaczyć stąd 80 czołgistów wysyłanych do Batmana”.

Przypominając, że w Şırnak prowadzonych jest obecnie 8 różnych regionalnych projektów poszukiwawczych, gubernator Pilkin powiedział, że w 2 regionach wykonano odwierty do wydobycia ropy naftowej, a badania poszukiwawcze przeprowadzono we wszystkich górach Şırnak. Gubernator Bilkin powiedział, że ma prognozę, że regiony Bestler-Dereler i Kato będą produkować znacznie więcej ropy niż obecny Gabor. „Szacuje się, że Gabor ma 5 lub 10 razy większe rezerwy ropy w regionie, zwłaszcza w Bestler-Dereler i regiony Kato. Produkujemy rezerwy, o których mówimy. Widzisz, niektórzy ludzie w to nie uwierzą. To nie jest nasza praca, jesteśmy biurokratami. Ale kiedy tam pojedziesz, łatwo zobaczysz, że 80 tankowców jest jest teraz wysyłany do Batmana. Niezależnie od tego, czy w to wierzą, czy nie. Ale jest, ten olej jest dla wierzących. A olej jest dla niewierzących. Przede wszystkim. , który jest olejem 85 milionów ludzi w tym kraju” – powiedział.

READ  Canelo Alvarez kontra GGG 3: Aktualizacje rund na żywo„Nie możemy opublikować odkrycia ani badania dotyczącego wydobycia ropy, ponieważ ktoś przy nim majstrował” – powiedział gubernator Pilkin.

„Teraz jest niezwykła praca, niezwykły wysiłek. Na końcu tej niezwykłej pracy i pracy następuje produkcja. Mówimy, że Şırnak rozdarł swoją skorupę, nie mówimy, że ją rozerwie. Şırnak już nie jest Omówmy pracę lub trudności w następnym procesie. Dobrze. Rzeczy, sport, produkcja, zatrudnienie, przedyskutujmy je.

Wiadomości na iha.com.tr są publikowane w formie podsumowania. Z panelu subskrybenta możesz uzyskać dostęp do wideo, zdjęcia i tekstu wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *