Po raz pierwszy widziany przez NASA! Obraca się wokół bieguna północnego Urana: ekscytujące…

Według Daily Mail naukowcy z NASA, którzy badali atmosferę Urana, oszacowali, że powietrze powracające spod chmur planety na biegunie północnym jest gorące i suche i może być cyklonem.

Naukowcy podkreślili, że ponieważ bieguny Urana, który okrąża Słońce w ciągu 84 lat, nie widzą Ziemi długo, nie można badać atmosfery w regionach polarnych.

Od 2015 roku zauważono, że możliwe byłoby sondowanie głębiej w atmosferę na biegunach, ponieważ można uzyskać lepszy widok.

Naukowcy zwrócili uwagę, że huragany na Uranie są bardzo podobne do burz na Saturnie, wyjaśniając, że zjawisko atmosferyczne ma unikalny kształt z ciepłym i suchym powietrzem w centrum.

„Te obserwacje mówią nam wiele o historii Urana. Planeta jest znacznie bardziej dynamicznym światem, niż wcześniej sądzono. Uran to nie tylko płaska kula niebieskiego gazu. Wiele się dzieje pod jej osłoną” – powiedział Alex. Akins, główny autor badania. Zgłoszono.

Zjawiska atmosferyczne, takie jak burze, występują na innych planetach Układu Słonecznego

Nowe odkrycie wskazuje, że niezależnie od tego, czy planety są skaliste, czy gazowe, ich atmosfery obracają się na biegunach.

Mówiono, że burze na Ziemi powstają i poruszają się nad wodą, podczas gdy burze na Saturnie i Uranie były utrwalone na biegunach.

Naukowcy od dawna wiedzieli, że na południowym biegunie Urana występuje rotacyjne zjawisko atmosferyczne.

Kiedy sonda kosmiczna NASA Voyager 2 minęła biegun południowy w 1986 roku, pokazała, że ​​powietrze w centrum polarnym obraca się szybciej niż w pozostałej części bieguna.

NASA planuje zobaczyć, jak rozwijają się huragany w nadchodzących latach. (AA)

Kliknij, aby przejść do strony głównej
Obrazy są nagrywane na Rize! Ludzie byli zszokowani, widząc niedźwiedzia biegnącego w tunelu
Wielkie napięcie między Imamoglu a marketerem! „Niemoralne, niemoralne…”
Debaty „montaż wideo”… „Konieczne?” To było pytanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *