Nowy koszmar misparkerów: pąkla — wiadomości naukowo-technologiczne z ostatniej chwili

W Stanach Zjednoczonych wprowadzono nowy środek mający na celu zapobieganie nielegalnie zaparkowanym pojazdom. Zaprojektowany przez Barnacle Parking mechanizm „Barnacle” mocuje się do przedniej szyby prawidłowo zaparkowanych pojazdów za pomocą przyssawek, zasłaniając kierowcy widok i uniemożliwiając poruszanie się pojazdu. zapobieganie

Podczas interwencji włącza się alarm

Barnacle jest reklamowany jako bardziej korzystne rozwiązanie, ponieważ można go wdrożyć w znacznie krótszym czasie niż blokadę koła. Jej wynalazca, Colin J. Heffron senior powiedział CBS News, że był tak zmęczony problemami z klinami pod koła, że ​​musiał czekać cały dzień na holowanie samochodu. Mówi też, że zaciski kół mogą również uszkodzić felgi aluminiowe.

Według chipa Barnacle ma alarm dźwiękowy, który włącza się, jeśli ktoś przy nim majstruje, a urządzenie wysyła powiadomienie, gdy wykryje ruch dzięki obsłudze GPS i karty SIM.

Jak napisano na oficjalnej stronie Barnacle, „Jeśli kierowca zachowa się jak as Ventura i spróbuje odjechać z głową wystawioną przez okno, czujniki ruchu Barnacle uruchomią alarm i wyślą ostrzeżenie”.

Jedynym sposobem, w jaki kierowcy mogą uniknąć pąkli, jest płatność online za miejski system sprzedaży biletów tranzytowych. Następnie hasło przesłane na telefon kierowcy zostaje wpisane do urządzenia za pomocą klawiatury znajdującej się w pąkle, a przyssawki urządzenia uwalniają pojazd.

Według CBS News nowojorska policja wykorzystuje obecnie urządzenia pąkle w ramach programu pilotażowego służącego do identyfikacji nielegalnie zaparkowanych ciężarówek i pojazdów, ale urządzenie to jest już używane przez inne wydziały policji i uniwersytety w Stanach Zjednoczonych.

Barnacle Parking twierdzi, że obecnie w użyciu są dziesiątki tysięcy lokali.

READ  Naukowcy zbierają się w Stambule po propolis, „leczenie przyszłości”: zaprezentowanych zostanie ponad 40 badań naukowych z 20 krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *