Niemiecka spółka portowa jest żywo zainteresowana rynkiem tureckim

Podczas gdy pandemia Covid-19 i wojna ukraińsko-rosyjska otworzyły drzwi do radykalnych zmian w łańcuchu dostaw, wiele międzynarodowych firm rozpoczęło restrukturyzację swoich łańcuchów dostaw. Jedną z takich firm jest JadeWeserPort Wilhelmshaven Port, który jest jedynym portem głębokowodnym w Niemczech i łączy Niemcy z Mersin.

Położona w centrum transportu towarowego w Niemczech i utrzymująca swoją wagę w marketingu i zarządzaniu obszarami przemysłowymi i logistycznymi, JadeWeserPort Wilhelmshaven Port postrzega Turcję jako ważny kraj w swoich łańcuchach dostaw.

Jedyny port głębokowodny w Niemczech

Hauswald powiedział, że kraj związkowy Dolna Saksonia jest właścicielem 100 procent portu. Hauswald podkreślił, że przy terminalu, który ma długość doku wynoszącą 1725 metrów, cumują największe kontenerowce świata, przypominając, że port ten, będący trzecim co do wielkości portem w Niemczech pod względem ruchu kontenerowego, jest jedynym w kraju portem głębokowodnym. Hauswald poinformował, że w porcie działa również turecka firma i zaznaczył, że przed tureckimi firmami pojawią się możliwości z różnych dziedzin.

Znaczenie „korytarza centralnego” jest ogromne


Hauswald wyjaśnił, że Korytarz Centralny zyskał na znaczeniu po wojnie rosyjsko-ukraińskiej i nawiązał do możliwości w regionie. Wyjaśniając, że mają połączenia z chińskimi firmami logistycznymi i portami korzystającymi z korytarza centralnego, Hauswald powiedział, że w przyszłym roku otworzy nowe trasy z tym krajem.

Z delegacją odwiedzą Turcję

Hauswald, który stwierdził, że Niemcy nie mogą inwestować w Turcji jako spółka infrastrukturalna, powiedział, że szukają tureckich partnerów biznesowych, którzy chcą handlować z Europą i wkrótce odwiedzą Turcję z delegacją.

READ  Szczyt Gospodarki Cyfrowej odbył się z okazji 100-lecia Republiki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *