Naukowcy zaprojektowali tanią i praktyczną super baterię!

W tym rewolucyjnym prototypie baterii zastosowano sód (Na), który występuje 1000 razy częściej i jest tańszy niż lit (Li), główny składnik konwencjonalnych baterii.

Ogólnie rzecz biorąc, akumulatory sodowo-jonowe borykają się z ograniczeniami, takimi jak niska moc wyjściowa, ograniczona pojemność przechowywania i długi czas ładowania.

Innowacyjny projekt akumulatorów, kierowany przez profesora Jeong Gu Kanga z Wydziału Nauki i Inżynierii Materiałowej KAIST, pokonuje obecne ograniczenia akumulatorów sodowo-jonowych poprzez integrację materiałów anodowych stosowanych w konwencjonalnych akumulatorach z katodami używanymi w superkondensatorach w systemie hybrydowym. Według doniesień wynik ten zapewnia większą pojemność przechowywania i szybsze tempo ładowania i rozładowania.

Rozwój akumulatora hybrydowego opierał się na poprawie szybkości magazynowania energii przez anody akumulatorowe i zwiększeniu stosunkowo małej pojemności materiałów katodowych typu superkondensator.

Zespół badawczy w KAIST opracował zoptymalizowany zestaw akumulatorów hybrydowych, wykorzystując dwie różne struktury metaloorganiczne, w wyniku czego powstał materiał anodowy o ulepszonej kinetyce i materiał katodowy o wysokiej wydajności.

Rozmiar akumulatora pojazdu elektrycznego

Pełni zmontowany Hybrydowe urządzenie do magazynowania energii sodowo-jonowej przekracza gęstość energii komercyjnych akumulatorów litowo-jonowych i odpowiada charakterystyce gęstości energii superkondensatorów. Dzięki gęstości energii wynoszącej 247 Wh/kg i gęstości mocy 34 748 W/kg nowy akumulator może znaleźć zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w tym w pojazdach elektrycznych, inteligentnej elektronice i technologiach kosmicznych, mówi profesor Kang.

Wyniki badania, którego współautorami są doktoranci KAIST Jang Hui Choi i Dong Won Kim, mają charakter międzynarodowy. Produkty oszczędzające energię Opublikowano w czasopiśmie.

READ  „Jako oddział kardiologii rozpoczęliśmy ostatnio intensywniejszą pracę w placówce” – Agencja Informacyjna İhlas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *