Naukowcy odkryli teraz wirusa sztucznej inteligencji

się rozwinie

DowódRejestracja sprzętu

Robak komputerowy, nazwany Morris II na cześć pierwszego robaka komputerowego z 1988 roku, został opracowany przez Międzynarodową Grupę ds. Sztucznej Inteligencji Stanów Zjednoczonych i Izraela. Robak jest przeznaczony do atakowania aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję, które korzystają z popularnych narzędzi, takich jak ChatGPT OpenAI i Gemini firmy Google. Udowodniono już, że asystenci poczty e-mail korzystający z technologii GenAI kradną dane osobowe i uruchamiają kampanie spamowe.

Badacze ostrzegli, że robak ten jest nową odmianą „złośliwego oprogramowania typu zero-click”; Ponieważ ofiara nie musi niczego klikać, aby uruchomić lub rozprzestrzenić złośliwą aktywność. Zamiast tego osiąga się to poprzez automatyczne wykonanie agenta generującego sztuczną inteligencję.

Badania opisano w badaniu zatytułowanym „ComPromptMized: Unleashing zero-click robaków atakujących aplikacje oparte na GenAI”.

Od czasu uruchomienia ChatGPT w 2022 r. badacze bezpieczeństwa zwracają uwagę na możliwość wykorzystania przez hakerów i cyberprzestępców określonych komponentów sztucznej inteligencji do przeprowadzania ataków. Obecnie, gdy sztuczna inteligencja rozwija się z pełną prędkością, można powiedzieć, że wirusy oparte na sztucznej inteligencji są również uwzględnione. W tym kontekście można stwierdzić, że we współczesnym świecie wzrastają zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją.

READ  Przedstawiamy dwustronne ogniwo słoneczne eliminujące potrzebę stosowania baterii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *