Leverkusen zremisowało z Qarabağem w 90+2! Seria 35 meczów…

class=”medyanet-inline-adv”>

Azerbejdżan został wyeliminowany przez przedstawicieli Karabachu i Bundesligi Bayer Leverkusen w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej UEFA. W zawodach, które obfitowały w duże emocje i były wieloetapowe, nie było zwycięstwa.

Mecz zakończył się remisem 2:2 na stadionie Tofika Bahramova.

Gospodarze strzelili gola w 26. minucie, a Penzia podwyższyła na 45+2. Juninho po minucie podwyższył na 2:0. Gole Floriana Wirtza w 70. minucie i wyrównany wynik 90+2 dla Leverkusen. Schick strzelił gola w minucie.

Rewanż odbędzie się w czwartek, 14 marca w Niemczech.

Dobra passa Leverkusen trwa

Mistrzowie Bundesligi, Bayer Leverkusen, po burzliwym początku sezonu pozostają niepokonani we wszystkich rozgrywkach. Leverkusen, niepokonane od 34 meczów aż do meczu z Qarabağ, zakończyło swoją wymarzoną serię z wynikiem 90+2. Ciąg dalszy za kilka minut. Remis 2:2 z Qarabağem przedłużył passę Leverkusen do 35 meczów bez porażki.

Celem Bundesligi jest mistrzostwo

Leverkusen nie może się jeszcze cieszyć mistrzostwem Bundesligi, gdyż w sezonie 2010–2011 pięciokrotnie zajmowało drugie miejsce w lidze. Czerwono-Czarni grali w finale Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2001–2002 i zdobyli Puchar UEFA w 1988 roku. Trofeum zostało zapisane jako jedyne zwycięstwo klubu w Europie. Bayer Leverkusen sprowadził Puchar Niemiec do swojego muzeum w 1993 roku.